Acid Row vydávají magnificentní opus i se zahraniční spoluprací

acidrow archiv

Česká stonerová a heavy rocková stálice, známá pro své energické show, sáhla do historie a rozhodla se zvěčnit skoro dvanáctiminutovou opulentní skladbu. Singl s názvem „Metastases“ zdobí těžká a mystická atmosféra, i zajímaví hosté. Nahrávka vychází na streamovacích platformách 21. 12. 2022.

Skladba nahraná na podzim roku 2022, jejíž původní podoba vznikla už před deseti lety, se stává raritním pohledem do doby, kdy začínala samotná existence kapely. Acid Row v průběhu let prošli jistou transformací po hudební i personální stránce. To se promítlo do soudobého konceptu, který přináší táhlou, mystickou, až lehce exotickou atmosféru. Ta čerpá nejen v charakteristických žánrech jako stoner rock, sludge a doom metal, ale i v psychedelii, nebo post rocku.

Významným elementem pro atraktivnost díla je přítomnost dalších muzikantů a jejich nástrojů. K současnému trojčlennému složení Alex Fonar – el. kytara, zpěv, Dominik Klesa – el. kytara, Radek Bacík – bicí, se na nahrávce přidal s exotickým sitárem Maxmilián Hruška (Madhouse Express, Fialový Samet), s basovou kytarou bývalý člen Acid Row David Hlůžek a v rámci zahraniční spolupráce hostuje na klávesy z úspěšné polské stonerové kapely Red Scalp Jedrek Wawrzyniak.

Hlavní party se nahrávaly v Golden Hive Studio Praha. Externě se poté nahrávaly sitár a klávesy. Jak probíhala kompletace nahrávky na dálku s Polskem popisuje frontman Alex: „S Red Scalp jsme se potkali na dvou festivalech a líbilo se nám, jak kombinují stoner a mystiku, stejně jako my jsme s touhle kombinací pracovali v základní formě Metastases. Oslovil jsem tedy na dálku Jedreka a poslali jsme demo. On vymyslel mellotron, který poté nahrál a jeho part jsme poslali rovnou Amákovi a ten ho zamixoval do songu.“ O výsledný mix a mastering se totiž postaral Amák Golden z Golden Hive Studio. Výsledek svým pojetím a délkou nenápadně připomíná např. takový stonerový opus, jako je I’m the Mountain od klasiků Stoned Jesus.

Nahrávka vznikla díky finanční podpoře české hudebně-proexportní kanceláře SoundCzech a je dostupná na všech streamovacích platformách, nebo s obrazovou animací na YouTube.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE