MUCHA

Detaily akce:

25. 3. 2022

Čas: 19:00 - 23:00
Místo konání: Kofola Music Club Krnov


Mucha je brněnská punková informace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky a společenské odchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.
S kytarou vystupuje od svých 15 let a ráda tvrdí, že na ni umí hrát.
Kapela Mucha vznikla v roce 2013. Bezprostředně poté, co se M.E.Kyšperský z kapely Květy nechal Nikolinou hrou na kytaru doslova uhranout, splašil kytaristu (P.Zavadil-Ty Syčáci, Pluto) a bubeníka (Š.Svoboda-Budoár staré dámy, Japka), naučil se v mžiku na baskytaru (Čvachtavý lachtan) a dal vzniknout dodnes působícímu tělesu, jež obráží kluby a festivaly po celé ČR. Na baskytaru ho později vystřídal kongeniální Ondřej Kyas (Hajzli, Opera Diversa, Květy). Na bubny hrál s kapelou poměrně dlouho i cirkusák Jarda Noga (Hm.., Free Balkan Quintet, Už jsme doma), nyní sedí za bubny Jakub Kočička ( Distant Bells, Květy)
Kapela vydala již 4 vydařená, kritikou stále nedoceněná alba a to Slováckou Epopej (2013) a Josefene (2014), Nána(2016) a Tos posrals(2019) a natočila pár zajímavých videoklipů.
V současné době kapela vzhledem k celosvětové pandemické krizi stagnuje. Nekoncertuje, nestreamuje, nic nového nepodniká, nesnaží se, vyčkává a těší se na svět takový, jaký byl. Frontmanka Nikola navíc chytře využila situace a je opět březí. Na další desku si tedy ještě nějaký čas počkáme

nahrávám mapu....

MUCHA

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se