PJ Harvey

Detaily akce:

18. 10. 2023

Čas: 20:00 - 22:00
Místo konání: Palác Lucerna, Velký sál


První deska po sedmi letech, dva koncerty ve „velké Lucerně“ – PJ Harvey se vrací v plné síle

Když její punkem nasáklé blues vstoupilo zkraje devadesátek do mainstreamu, bylo to zjevení. A přesně tak PJ Harvey působila s každou další deskou, tvůrčí polohou i stylovou reinkarnací. Mimořádná hudebnice na podzim vyrazí na turné ke své desáté desce I Inside the Old Year Dying, 18. a 19. října 2023 vystoupí ve Velkém sále Lucerny v Praze. Vstupenky budou v prodeji od pátku 16. června přes fource.cz, GoOut a Ticketmaster. Už o den dříve se k lístkům budou moci dostat registrovaní uživatelé Fource Friends.

„Nevěděla jsem, co chci dělat, jestli dále nahrávat desky a hrát, anebo jestli nenastal čas na změnu,“ říká britská hudebnice PJ Harvey, když se ohlíží do roku 2017. Tehdy uzavřela koncertování k albu The Hope Six Demolition Project a cítila se ztracená. Album I Inside the Old Year Dying, které právě vychází, a s nímž PJ Harvey přijede do Prahy hned na dva koncerty, dává jasnou odpověď, jak se rozhodla.

Harvey je nesmírně výraznou, ale přece neokázalou umělkyní, která nikdy nestála na místě. Aktuální deska představuje odklon od velkých témat předešlých alb jako Let England Shake – Harvey se nově obrací k věcem více „intimním a lidským“. „Měla jsem v sobě nutkání zaměřit se na něco opravdu malého – a skončila jsem u jednoho člověka, jedné vesnice,“ říká o nové desce její autorka.

Pro zvuk alba byl zásadní i přínos dvou blízkých spolupracovníků – Johna Parishe a Flooda, ten PJ Harvey ve studiu setrvale nutil k tomu, aby vystoupila ze svých zvyklostí a opustila vokální polohy, které okamžitě zavání jejím rukopisem. „Na žádné desce jsem tak dobře nezpívala,“ souhlasí PJ Harvey, která se do Prahy vrací na vrcholu tvůrčích sil.

PJ Harvey (UK)

mapa není k dispozici

PJ Harvey

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se