Astronautalis v Česku odehrál svou rekordní show

Amerického rappera Charlese Andrew Bothwella u nás milujeme. Během jedné evropské tour se nebojí Česko projet křížem krážem a odehrát tu třeba i deset koncertů v řadě. Zatímco kapelám jako Parov Stelar nebo The Subways jsme se za jejich nekonečné  a povrchní návraty do našich krajin naučili trochu posmívat, u Astronautalise to vypadá na seriózní a hlubší vztah s naší republikou.

Na zahraničního interpreta si u nás totiž prošel docela zajímavou koncertní cestou, kdy pravidelně neohrnoval nos nad kluby v malých městech, až se nakonec loni objevil na Rock for People a letos 23. února v pražském Lucerna Music Baru. Jak naživo, tak na svých sociálních sítích potvrdil, že právě tato show byla koncertem, kdy hrál pro rekordně početné publikum. Celosvětově, ne pouze u nás.

Pokud jsou to právě Češi, kteří dokáží držet krok s tímhle interpretem, není to pro nás rozhodně špatná vizitka. Mladý Astronautalis naživo shrbený divoce gestikuluje, ale nebojí se ani hrábnout do nástrojů. Dech mu nedochází ani když improvizuje v davu, ani když si na pódiu prožívá své citové revoluce. Do rapu se mu daří narvat bluesový chraplák, rockový drive, hrdost, lítost, apokalypsu i nenávist k Donaldu Trumpovi. Umí šeptat do ucha i přimět máchat rukama celý klub -jinak zvyklý dupat do rytmu kytar.

Při tempu, v jakém Astronautalis tvoří nové songy, je dost možné, že tu bude zanedlouho zpátky a s další deskou. Uvítáme ho opět jako doma a s otevřenou náručí. Yikes?

text: Alena Bílková

Komentáře