Chtěl bych žít jako pes, jít ven a neoblíkat se, hlásá Dan Vertígo v novém klipu

vertigo

Dan Vertígo, písničkář momentálně tvořící na pražském Smíchově, vydává klip k nové písničce s názvem Pes. Ta byla původně vymyšlená jako klasická kytarová vypalovačka využívající i houslí a foukací harmoniky, po experimentování s elektro podkladem však nakonec dostala chillout taneční podobu, která do šedivých zimních dní vnese chvíli bezstarostné pohody.

„Je to jednoduchá písnička o svobodě a v tomto duchu jsme s režisérem Jardou Fikrem ztvárnili i klip. Sezval jsem do studia kamarády a fanoušky a společně jsme jedno odpoledne blbnuli před zeleným plátnem. Cíleně jsem se nehnal za žádným hlubším sdělením, od toho připravuji již s celou kapelou další písně,“ uvedl Dan Vertígo, který se tak vrhá na cestu vydávání muziky v podobě jednotlivých singlů.

Na další řadové album – má na svém kontě dvě, debut Spodažebudou z roku 2014 a #DNVRTG z roku 2019 – je podle něj ještě času dost. „Celá korona anabáze výrazně omezila koncertování, předchozího alba mi ještě leží doma dvě krabice, není tady kam spěchat,“ dodal písničkář.

Klip k nové písní najdete na Youtube:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE