Chystá se další soudní spor! Thinking Out Loud je prý kopií písně Marvina Gaye

Anglický zpěvák Ed Sheeran čelí žalobě z porušení autorských práv, podle níž okopíroval hlavní linku Let’s Get In On do své Grammy ověnčené písně Thinking Out Loud. Toho se podle žaloby domnívá Ed Townsend, spoluautor a koproducent skladby, která v roce 1973 vyšla na stejnojmenném albu amerického zpěváka Marvina Gaye. Soudní žaloba byla před několika dny v New Yorku podána na Eda Sheerana, Sony/ATV Music Published a Atlantic Records. Žádný z obžalovaných se prozatím k této kauze nevyjádřil.

Townsend uvedl, že melodická, harmonická a rytmická část Thinking Out Loud je “podstatně a až velmi nápadně podobná”  skladbě Let’s Get In On.

Britský písničkář se svou baladou bodoval v roce 2014, kdy se umístil na čele britské hitparády. V americké skončil těsně pod vrcholem na druhém místě. Do dnešního dne se prodalo více než 160 milionů singlů a píseň se stala jednou z nejstreamovanějších na serverech Spotify a YouTube. Později za ni získal dvě ocenění Grammy v kategoriích “Skladba roku” a “Nejlepší popový výkon”.

Tato žaloba přichází jen několik měsíců poté, co skladatelé Martin Harrington a Thomas Leonard zažalovali Sheerana o celých 20 milionů dolarů za údajné plagiátorství. Dvojice tvrdí, že zpěvákův hit Photograph je totožný s písní Amazing, kterou v roce 2009 složili pro vítěze soutěže X-Factor Matta Carlea.

Uvidíme, jak se obě tyto kauzy v budoucnu vyvinou. O výsledku Vás jistě budeme informovat.

Sponzorováno

Související články

ALTER BRIDGE Inspirativní poselství o tom, že se i z pěšáků mohou stát králové

Je tomu už osmnáct let, co mezi sebe tři bývalí členové kapely Creed v čele s Markem Tremontim pozvali zpěváka Mylese Kennedyho. Dali tak vzniknout soudržnému hardrockovému a alternativně až progresivně metalovému tělesu Alter Bridge, které desku od desky zraje jako víno. V půlce října vypustila čtveřice muzikantů do světa sedmou studiovku Pawns & Kings, o níž hovoří…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se