Do Vysokého Mýta přijede zabubnovat legendární George Kollias, vynikající Scott Pellegrom a vystoupí i Miloš Meier

Už posedmé se stane Vysoké Mýto středem bubenického vesmíru pro domácí a slovenské příznivce bicích nástrojů. Vysokomýtský M-klub totiž na dvou sálech hostí vynikající zahraniční bubeníky a špičky tuzemské hudební scény. Hlavním lákadlem letošního ročníku je Američan Scott Pellegrom, který patří mezi přední světové bubeníky. Další ozdobou akce je výborný Řek George Kollias, který je známý z kapely NILE a je metalovou legendou. Premiérově se na festivalu představí projekt Drumwave s Martinem Vajglem (Olympic), Vaškem Zimou (Vanua 2) a Hanzem Sedlářem (J. Ledecký). Dalším exkluzivním projektem je DrumShip, kde hraje Matyáš Vorda (Mandrage) a Radek Tomášek (Support Lesbiens). Jednou z hlavních hvězd je i Miloš Meier (Dymytry, Supergroup), který se po turné v Rusku a Polsku zastaví i ve Vysokém Mýtě. Dále vystoupí Libor Hadrava, působící v USA. Za něžné pohlaví zahraje na bubny Pavla Táboříková (Payanoia, Krausberry). Celou akci moderuje Martin Vajgl ze skupiny Olympic.
Bubenický festival Vysoké Mýto (*2011) je mezinárodní bubenickou přehlídkou, která má za cíl během jednoho dne představit divákům ty nejlepší tuzemské a zahraniční bubeníky. Akce probíhá na dvou sálech M-klubu ve Vysokém Mýtě, přičemž každý hráč má zhruba 50 min. pro svoji prezentaci (koncert/workshop) a pak se program přesouvá do sálu druhého. Festival začíná od 13.00 a vystupuje na něm sedm bubeníků. Velkým lákadlem festivalu jsou slosovatelné vstupenky o bubenické ceny, jež věnovali spolupořadatelé z řad bubenických firem. Obvykle jsou rozdány ceny v hodnotě zhruba 100 000 Kč. Na festivalu v minulosti vystoupili přední čeští a slovenští bubeníci a významní zahraniční hosté, ze kterých je možno zmínit např.: Todd Sucherman (USA), Anika Nilles (DE), Mike Terrana (USA), Benny Greb (DE), Gavin Harrison (UK), Gergo Borlai (HU), Pete Ray Biggin (UK), Dave Elitch (USA), Craig Blundell (UK), Tomasz Losowski (PL) nebo Zacky (GR).
Svým dosahem je Bubenický festival Vysoké Mýto dozajista celorepublikovou kulturní akcí, neboť se do Vysokého Mýta sjíždí návštěvníci ze všech koutů České a Slovenské republiky. Hlavním pořadatelem je nezisková organizace VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ o. p. s., M-klub a spolupořadateli akce jsou přední české firmy na trhu s bicími nástroji. Festival se koná za podpory města Vysoké Mýto.
Vstupenky jsou k dostání online na eshop.mklub.cz
SCOTT PELLEGROM (USA)
GEORGE KOLLIAS (GR)
Drumwave: MARTIN VAJGL – HANZ SEDLÁŘ – VÁCLAV ZIMA
DrumShip: MATYÁŠ VORDA – RADEK TOMÁŠEK
MILOŠ MEIER
LIBOR HADRAVA
PAVLA TÁBOŘÍKOVÁ 

festival moderuje: MARTIN VAJGL
Více informací najdete na www.bubenickyfestival.cz

Sponzorováno

Související články

DIAGNÓZA: BUBENÍK

Stará pravda říká, že gólmani a levá křídla jsou ve fotbale těmi nejméně vypočitatelnými prvky mužstva. Podobně jsou na tom i hokejoví (a třeba i házenkářští) strážci svatyně. U rockových kapel mají tuto nálepku bubeníci. Na jednu stranu jsou základem každé kapely, protože bez slušného dělmistra nelze hrát dobrou muziku. Na druhou stranu v nich tkví…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<