Festival Spectaculare přenese návštěvníky do hudebního vesmíru

Čtvrtý ročník audio vizuálního Festivalu Spectaculare se uskuteční od 20. ledna do 18. února. Na festivalu se představí zvučná jména elektronické i akustické hudby, jazzu a současného ambientu. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit na Christiana Löfflera, Nathana Fakea či výlet do vesmíru v podání Biosphere a projekce v planetáriu.
Zahajovací večer 20. ledna bude v Radlické kulturní sportovně patřit labelu Kontakt a jeho “kolínskému soundu”. Mix minimalismu, melodie a melancholie s nádechem jemného popu v podání Saschienne, Dave DK, či Patrice Bäumela.
Druhý festivalový večer se přesune do kostela. Přesněji do kostela sv. Salvátora, kde se 23. ledna představí Sven Hlebig v doprovodu sboru a Barbora Mochowa.  Sven spolupracoval například s Pet Shop Boys, s nimiž připravil nový soundtrack k filmu Křižník Potěmkin, aranžoval smyčcové nástroje pro Rammstein a je dvojnásobným držitelem ceny ECHO pro skladatele vážné hudby.
Večer 25. ledna bude ve znamení experimentálního jazzu. Na speciální showcase labelu Edition Records dorazí finský kvintet Oddarang míchající jazz, rock, vážnou hudbu i world music. Na pódiu Paláce Akropolis je doplní anglické kvarteto Dinosaur se svým impresionistickým jazzem s přesahy do folkloru.
O den později přivítá Festival Spectaculare taktéž v Paláci Akropolis norského trumeptistu Arve Henriksena, klíčovou postavu experimentálního jazzu poslední dekády. Mistr delikátní atmosféry si sebou přiveze hosta, kterým je rakouský elektronický vizionář Fennesz.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_K-isImH-jc[/youtube] První den měsíce února vystoupí opět v Paláci Akropolis umělci značky Ki Records. Ki znamená v japonštině strom a německý label stejného jména pěstuje od roku 2009 košatou diskografii hudebníků z celého světa, které spojuje cit pro zvukový detail. Na jejich pražské showcase zahraje spolumajitel značky, německý producent Christian Löffler, jehož elektronické kompozice střídají melancholii a euforii. Jeho krajan Sieren představí svoje experimentální techno s vlivy britské bass music a ruský producent Monokle bude servírovat emocemi napěchovanou sofistikovanou elektroniku překračující hranice žánrů.
2. února bude holešovické planetárium znovu svědkem ambientních hodů s norskou legendou jménem Biosphere.  O doprovod se postará dvojice vizuálních umělců Dan Gregor a Dalibor Cée z pražského INITI.org, která ve spojení s hudbou Biosphere nabídne nezapomenutelnou pouť do nekonečného vesmíru. Jejich společné vystoupení naváže na jejich verzi z před 2 lety a diváci tak konečně uvidí pokračování představení včetně kompletní vizualizace a také nových tracků z posledního alba Departed Glories.

427724-800
Následující večer se festival přesune z planetária do Meet Factory. V bývalé sklárně se představí anglický „techno romantik“ Nathan Fake, stálice ostrovní elektronické scény. Britskou hvězdu doplní německý producent Stefan Streck aka The Micronaut – multiinstrumentalista splétající z kytar, laptopů i samplů náladovou taneční hudbu. Jeho letošní už třetí album Forms vzbudilo velmi příznivé ohlasy.
Jako setkání se starým známým, který vás ale vždy zaručeně nějak překvapí. Tak bude vypadat návštěva amerického elektronického skladatele Brock Van Wey, který si říká bvdub. Patřit mu bude večer 6. února. Ačkoliv původně působil jen jako DJ, od poloviny minulé dekády vydává i vlastní desky, jež sahají od ambientu po techno. Jeho uctihodná diskografie obsahuje přes několik desítek nahrávek vydávaných na značkách jako Home Normal, n5MD nebo Echospace. Jeho společníkem v Divadle Ponec bude německý hudebník Mathias Grassow, který nese odkaz legendárního Klaus Wiese, se specializuje od začátku devadesátých let na dark ambient a dronové experimenty. K dlouhým tónům ho přivedla láska k indické spiritualitě a jeho hudba se nestydí za duchovní přesah.
Čtvrtek 9. února bude v Cross Clubu patřit zlomeným beatům a uhrančivé atmosféře pod taktovkou britských producentských es Djrum a Akkord.
Klub Neone ovládne 10. února showcase labelu Lobster Theremin, který má pod sebou beatové excentriky z celého světa. V Praze se s DJ setem představí jeho zakladatel Jimmy Asquith, který rozhýbe návštěvníky v rytmu detroitského techna. Route 8 z Maďarska zahraje ve svém live setu sofistikované techno s přesahy do elektra a slovenský rodák Imre Kiss, žijící nyní v Budapešti, promění noc ve výlet do krajin lo-fi techna.
Vstupenky na Festival Spectaculare je možné zakoupit na GoOut a to včetně permanentky, která zahrnuje vstup na všechny koncerty Spectaculare 2017 + jako bonus vstup na všechny filmové promítání v rámci festivalu do kin Biooko a Světozor.
 
 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<