Harem Scarem – Change the World

harem scarem change the world

HAREM SCAREM

Change the World

FRONTIERS   44:24

HARD ROCK / AOR

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Návrat ke kořenům? O kanadských Harem Scarem to platí stoprocentně. Jejich šestnáctá studiová deska Change the World je reminiscencí na devadesátá léta, kdy tahle torontská parta slavila největší úspěchy. Paradoxně tedy v době, která melodickému hard rocku ani trochu nepřála. Díky domovské zemi a Japonsku se jí však podařilo všechny dřívější módní odnože rockové hudby, ať už grunge nebo crossover, přežít a vydat hezkou řádku alb. O tom se mohlo tehdy podobně laděným spolkům jen zdát. Jenže v roce 2008 se kapela rozpadla a trvalo potom pět let, než se zpěvák Harry Hess a kytarista Pete Lesperance chopili otěží a vzkřísili Harem Scarem k životu. 

Zpočátku to sice žádná sláva nebyla, ale houževnatost obou přece jen přinesla ovoce. Alespoň v případě kolekce jedenácti nových písní, která je plná čarokrásných melodií a vokálů s hymnickým nádechem. Namátkou uvedu Aftershock, Searching for Meaning, The Death of Me nebo In the Unknown. Všechny si zaslouží pozornost. Minimálně proto, že naživo musí fungovat spolehlivě, a pokud je snad některé z rádií zařadí do svého playlistu, rozhodně si s nimi neuřízne ostudu. Zkrátka na desce není slabého místa a skladby mají hitový potenciál. A je jedno, že mohou chvílemi připomínat slavnější Foreigner či Def Leppard, pořád jsou to Harem Scarem v nejsilnější možné formě. 

Dovolím si dokonce tvrdit, že nahráli jedno ze svých nejsilnějších alb. Dokázali totiž skloubit chytlavé melodie s výtečnými muzikantskými výkony i jistým Hessovým hlasem a vyslat všem fanouškům pompézního rocku vzkaz, že se s nimi musí i nadále počítat.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE