Hipíci Crystal Fighters rozdávali lásku a vzpomínali na zesnulého kamaráda

V pátek 4. listopadu se nad MeetFactory dost možná klenula duha a kolem běhali jednorožci. Uvnitř klubu se rozdávala láska a tančilo se až do pozdních nočních hodin. Kdo potkal někde ve městě ten večer holky v indiánských oblečcích či obalené ve třpitkách, mohl si být jistý, že míří právě na koncert elektro-hippie-folkových Crystal Fighters. Tahle baskicko-britská banda tentokrát přivezla do Prahy svou nejnovější desku Everything Is My Family. Na koncerto ale zazněly i známe starší hity.
Ještě před samotnými hvězdami večera dostal publikum do varu Kuba Kaifosz aka Lazer Viking v doprovodu Sabrehart. Zběsilé taneční kreace a charakteristický hlas udělali své a přítomní diváci se dostali do rozjařené nálady.
Pár minut na to už na pódium přilítl energický uragán. Od prvních tónů Follow bylo jasné, že se v MeetFactory bude tančit. A hodně. Z nového alba zazněly songy jako Yellow Sun, In Your Arms nebo Good Girls. Kapela neopomněla zavzpomínat na svého zesnulého kamaráda, bubeníka Andreu Marongia, který s Crystal Fighters nahrál dvě alba a třikrát vystupoval v Čechách. Andrea náhle zemřel v roce 2014.
Postupem času gradovaly nejen songy, ale i nadšení fanoušků, kteří se mnohdy dostávali do taneční extáze. Po rozjuchaných LA Calling, I Love London či I Do This Everyday tak byly klidnější skladby velmi vítané. Odpočinout nohám, ale nikoliv hlasivkám daly Bridge of Bones, At Home nebo novější Lay Low.
Přídavky v podobě PlageXtatic Truth pak završily taneční večírek, na který budou návštěvníci koncertu ještě dlouho vzpomínat. Pozitivní energie, nadšení, láska k sobě i světu. To vše kapela svým fanouškům předává prostřednictvím svých desek. Na koncertě jako by jim tenhle mix ve vysoké koncentraci vpálila přímo do žíly. Snad všichni přítomní přežili v pořádku návrat z tohohle láskyplného hudebního vesmíru zpátky na zem a do reality.
Foto: Pavla Hartmanová

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE