Hipíci Crystal Fighters rozdávali lásku a vzpomínali na zesnulého kamaráda

V pátek 4. listopadu se nad MeetFactory dost možná klenula duha a kolem běhali jednorožci. Uvnitř klubu se rozdávala láska a tančilo se až do pozdních nočních hodin. Kdo potkal někde ve městě ten večer holky v indiánských oblečcích či obalené ve třpitkách, mohl si být jistý, že míří právě na koncert elektro-hippie-folkových Crystal Fighters. Tahle baskicko-britská banda tentokrát přivezla do Prahy svou nejnovější desku Everything Is My Family. Na koncerto ale zazněly i známe starší hity.
Ještě před samotnými hvězdami večera dostal publikum do varu Kuba Kaifosz aka Lazer Viking v doprovodu Sabrehart. Zběsilé taneční kreace a charakteristický hlas udělali své a přítomní diváci se dostali do rozjařené nálady.
Pár minut na to už na pódium přilítl energický uragán. Od prvních tónů Follow bylo jasné, že se v MeetFactory bude tančit. A hodně. Z nového alba zazněly songy jako Yellow Sun, In Your Arms nebo Good Girls. Kapela neopomněla zavzpomínat na svého zesnulého kamaráda, bubeníka Andreu Marongia, který s Crystal Fighters nahrál dvě alba a třikrát vystupoval v Čechách. Andrea náhle zemřel v roce 2014.
Postupem času gradovaly nejen songy, ale i nadšení fanoušků, kteří se mnohdy dostávali do taneční extáze. Po rozjuchaných LA Calling, I Love London či I Do This Everyday tak byly klidnější skladby velmi vítané. Odpočinout nohám, ale nikoliv hlasivkám daly Bridge of Bones, At Home nebo novější Lay Low.
Přídavky v podobě Plage a Xtatic Truth pak završily taneční večírek, na který budou návštěvníci koncertu ještě dlouho vzpomínat. Pozitivní energie, nadšení, láska k sobě i světu. To vše kapela svým fanouškům předává prostřednictvím svých desek. Na koncertě jako by jim tenhle mix ve vysoké koncentraci vpálila přímo do žíly. Snad všichni přítomní přežili v pořádku návrat z tohohle láskyplného hudebního vesmíru zpátky na zem a do reality.
Foto: Pavla Hartmanová

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<