Houba vydává na LP 4 nové skladby společně nahrávkami z let 2004–2013

houba svet sam pro sebe 2022 cover photo

Houba po 3 letech vydává další novinku na vinylu. Tentokrát se jedná o kompilační album, které kromě 4 nových obsahuje také 12 skladeb, které nevyšly na řadových albech. Novinka se jmenuje „Svět sám pro sebe 2004–2022“ a rozsáhlý booklet desky ilustroval Adam Václav z kapely Sorry Holka.

„Postupně chystáme novou řadovou desku, ale abychom čekání zkrátili, rozhodli jsme se některé nové skladby uvést na tuhle kompilační desku. Ty nové písně ukazují směr, kterým se budeme vydávat. Možná je to méně naštvané než poslední deska Ničeho nelitujem, ale tak to teď cítíme“, říká Martíček, basák kapely.

Na albu ale nenajdeme jen nové písně, ale také skladby, které byly součástí splitka s polskými Leniwiec z roku 2004, splitka s Punk Floid z roku 2010. Kompilaci doplňuje populární skladba Polština pro samouky z roku 2013 a dva další bonusy z roku 2022. „Na závěr desky najdete dvě bonusové skladby, které vznikly až ve studiu ExAvik. Jsou to vlastně takové rarity, které možná někdy zahrajeme i naživo, uvidíme, s jakým se setkají nebo nesetkají zájmem“, doplňuje Martíček.

O remastering starých tracků se opět postaral Přemysl Hass, nahrávalo se v klatovském ExAviku a mix a mastering nových songů pro kapelu opět zajistil Paul Miner v kalifornském Buzzbomb studiu.

Novou desku kapela představí na jarních koncertech, které absolvují po boku pražských Nežfaleš. „Po 4 letech jsme se opět dohodnuli na společných koncertech. Tohle ale bude první ucelené tour, kde uslyšíte opravdu plnohodnotné sety obou kapel, někde s námi zahrajou Louty, jinde třeba Garage Rattlesnakes, křtít budeme všude“, dodává Martíček.

Nežfaleš/Houba Tour ´23

17. 2. 2023 Radomyšl/Strakonice – Sokolovna 18. 2. 2023 Pardubice – Ponorka
10. 3. 2023 Teplice – Knak
11. 3. 2023 České Budějovice – Fabrika 24. 3. 2023 Opava – Art
25. 3. 2023 Martin (SK) – Včelín music bar
1. 4. 2023 Tábor – Millenium (bez Nežfaleš, s Peshata)
14. 4. 2023 Plzeň – Pod Lampou
15. 4. 2023 Mělník – Stará mydlárna
5. 5. 2023 Praha – Cross (bez Nežfaleš, s Leniwiec)
6. 5. 2023 Liberec – Azyl (bez Nežfaleš, s Leniwiec)

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE