Husky Rescue nahoře bez

Husky Rescue

Finskou electronic music kapelu Husky Rescue založil Marko Nyberg, který pod tímto jménem začal skládat v roce 2002 s cílem vytvořit filmovou hudbu ovlivněnou filmy, fotografiemi a obrazy. Mezi vlivy zmiňuje filmového režiséra Davida Lynche a francouzského skladatele Erika Satie. Při nahrávání debutového alba skupiny Country Falls Nyberg nahrál kolem dvaceti hudebníků a zpěváků pro použití na albu – každý z nich byl jeho dobrým přítelem. Jak sám Nyberg říká:

“Každá skladba je navržena tak, aby byla hřejivým vánkem, který odolává chladu každodenního života, ať už žijete v chladných podnebích nebo ne. Všechny momenty ze života se stávají součástí hudby. Husky Rescue odráží naše zázemí v Helsinkách, kde jsou zimní noci studené a dlouhé, zatímco léto je horké a krátké, ale přece tak sladké. Je to melancholická hudba, ale vždy existuje naděje. Hudba Husky Rescue je jako první sníh, když ještě stále můžete vidět zelenou trávu pod ním. Je jako jarní sluneční paprsek po dlouhém, tmavém zimním období bez slunce.“

Sestavu Husky Rescue od roku 2002 do roku 2010 tvořili Nyberg (baskytara), Reeta-Leena Vestmanová (rozená Korhola, zpěv), Ville Riippa (klávesy), Maria Ilmoniemi (klávesy), Anssi Sopanen (bicí) a Miika Colliander (kytara) . Debutové album skupiny Country Falls vyšlo celosvětově v říjnu 2004.

Po turné k albu Ship of Light z roku 2010, které vyvrcholilo jejich posledním vystoupením na Flow Festivalu v Helsinkách v srpnu 2011, se kapela reorganizovala a obnovila. Částečně pobídnut dlouholetým zpěvákem Vestmanem, který využil příležitosti ke studiu hudebního divadla na Royal Academy of Music v Londýně, se Nyberg rozhodl začít opět takřka od nuly. Vydaů se intimnějším hudebním směrem. Když se rozhodl pro nového zpěváka, setkal se ve Stockholmu se švédskou zpěvačkou Johannou Kalénovou. A protože evidentně není ve svých náladách nejstálejší co se týče spolupráce, jeho nejnovější EP už opět pracuje jinak nejen s hudbou, ale i s lidmi. Nese název Marko Nyberg – Ingrid.

Otázka tedy zní – pokud hudbu složil mr. Nyberg a vydal ji na svém osobním YT kanálu, přičemž ji promuje na FB Husky Rescue, jde ještě o práci kapely nebo máme skupinu považovat za vyhaslou? Pojďme to nechat budoucnosti a poslechněme si titulní pecku „Ingrid” zde:

 

 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg
rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE