IMT Smile – Srdce, rozum, BLVD

imt smile srdce rozum blvd

Úspěch slovenského pop rocku byl v Čechách a na Moravě vždy založený na chytlavých melodiích, dobrých textech a osobnosti lídra kapely. Skupina IMT Smile tyto předpoklady v osobě výhradního skladatele a zpěváka Ivana Táslera a textaře Vlada Krausze splňuje, dobývat pozornost v České republice se jí však daří méně, než by si zasloužila. Možná tomu napomůže nové album Srdce, rozum, BLVD, které tradičně nabízí větší porci muzikantství, než bývá v poprockovém žánru zvykem. 

Poslechněte si třeba důkaz hudebního talentu Táslera ve skladbě Tu alebo tam, v níž se krásně proplétá akustická kytara s jemným zvukem trubky Pavola Jeňa, saxofonem Mária Garbery a vibrafonem Dana Šoltise. Celkem logicky však jako na singl IMT Smile vsadili na píseň Miesto, která v úvodu jakoby hudebně navazuje na titulní komorně znějící skladbu, aby se posléze změnila v reggae s vynikajícím, ledabyle zpívajícím Benem Cristovaem. 

Na desce najdeme písně nahrávané od léta 2019, kdy vznikla titulní skladba se zpívající herečkou Nikol Štíbrovou k filmu Príliš osobná známosť, do března 2021. Nezvyklá délka realiazce, na níž se určitě podepsala koronavirová pandemie, se zasloužila o to, že album je opravdu „vymazlené“ a snad s výjimkou popíku Navždy, kterému chybí výraznější refrén, na něm nenajdeme slabé místo. 

Je libo trochu hudební exotiky? Nabízí se ska I Want You nebo reggae Peaceful Village s hostujícím Winstonem Reedym zpívajícím o krásné pláži zničené developery. Jemný pop postavený na jednoduchém klavíru předkládá skladbu Dážď, jíž dodává potřebné emoce hostující slovenská televizní a muzikálová herečka a zpěvačka Nela Pocisková. Rockovější tvář IMT Smile ukazuje Ako jeden, chvíle pro bubeníka Ivana Kormaňáka. Svižný pop rock s parádním kytarovým sólem a textem šikovně využívajícím slov slovenské hymny pak představuje píseň Z očí do očí. Dobrá práce! 

IMT Smile
Srdce, rozum, BLVD
UNIVERSAL MUSIC 37:49
POP ROCK, REGGAE
ROMAN JIREŠ (ČTK)


Málokdo je v posledních měsících tak vydavatelsky činný jako prešovská formace IMT Smile. Úspěšnou desku Budeme to stále my poslala do světa před třemi lety, ale loni pauzu vyplnila hned dvěma kompilacemi Život (s největšími hity) a Aj to je život: B strana a rarity & Live CD. Navíc průběžně vydává nové singly a videoklipy a nejinak tomu bylo i před vydáním nového řadového alba Srdce rozum blvd. Spolupráce s naší známou influencerkou Nikol Štíbrovou na filmovém hitu Příliš osobní známost přináší jednu raritu, a sice že tohle je snad poprvé, kdy se skladba prvně objevila právě na zmiňované hitové dvojkompilaci Život a až nyní na řadové desce. A právě na spolupracích je (po dobrých zkušenostech z minulého alba) deska znovu postavena. 

Kromě Štíbrové si s Ivanem Táslerem houpavou Místa zazpíval Ben Cristovao (dokonce si i napsal své party). Právě reggae tvoří výraznější stylovou stopu na albu i díky spolupráci s Winstonem Reedym na jediné anglicky zpívané písni Peaceful Village. Ale IMT Smile nejsou kapelou jediného stylu. Vedle reggae a vkusného popu na desce nechybí ostřejší hrábnutí do kytar ve skladbách Z očí do očí a hlavně Ako jeden

Málokdo se dokáže skladatelsky tak dobře popasovat s baladami jako Ivan Tásler. Dalším duetem v tomto pomalejším rytmu je Dážď s Nelou Pociskovou, které část fanoušků vytýká někdy až nepříjemné vysoké tóny. Já jim však po několika posleších poměrně přišel na chuť. Výtečné slaďáky jsou i otvírák Srdce rozum a singlová Navždy. Textařsky hraje znovu prim Vlado Krausz a i tahle složka baví, dobře klouže do uší. Neznamená to, že by se na albu nenacházely slabší položky, sám bych se obešel například bez další písně s anglickým názvem, ale slovenským textem I Want You nebo Z očí do očí, přesto se však této partě, která je na Slovensku slavná a u nás se také čím dál víc dostává do povědomí, podařilo sestavit slušnou desku, jež se vedle předchůdce Budeme to stále my nemusí krčit, ale v klidu hrdě stát. 

Srdce rozum blvd
IMT Smile
UNIVERSAL MUSIC 37:38
POP, REGGAE
MILAN MENČÍK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE