Jeremy Loops z Kapského města přijel obdivovat Prahu!

Looperové pedály a muziku jimi tvořenou zná v dnešní době už i široká veřejnost. Ed Sheeran, Dub FX, to jsou jména, která takovému druhu muziky získávají stále větší popularitu. A další ze zástupců hudební “one man show” je i kytarista, zpěvák, beatboxer a hráč na harmoniku z Jihoafrické republiky, Jeremy Loops.

Ten svojí looperovou show přijel představit do Prahy vůbec poprvé na samostatném headline koncertě (dle svých slov předchozí vystoupení v rámci showcase festivalu ani nepočítá, protože na ně lidi hleděli spíše jako “who the f*ck are those guys?!”). Nepřijel však se svými efekty sám, přivezl si s sebou doprovodné muzikanty – bubeníka, basáka, saxofonistu a klávesistu – ve dvou osobách. Tuto sestavu muzikantů pak v několika písních doplnil ještě rapper.

Koncert v otevřených prostorách Tiskárny na vzduchu v pražské Stromovce odstartovali pražští crossover-funkoví Megaphone. Kromě svých stálých fanoušků se jim poměrně hravě podařilo postavit na nohy i další část publika, aby všem ukázali, jak snadno je zvládnou i roztančit. Hudebně poměrně “klasické” funky-ska doplňují tu o vtipné povídání, tu o nacvičenou celokapelní choreografii. Jestli to spolehlivě zvyšuje párty faktor, nebo působí naopak možná trochu dětinsky, to už je na vás a vaší osobní zkušenosti.

Jakmile nastal čas chystání hlavní show, drtivá většina areálu už stála na nohou a netrpělivě přešlapovala před pódiem. A ačkoli na sebe Jeremy nechal téměř půlhodiny čekat, stále místem konání místo únavy a rozhořčení proplouvala hlavně natěšenost a dobrá nálada.
Vystoupení nabralo okamžitě rychlý spád, zpěvák v rychlosti představil loopingové techniky pro ty, kteří je ještě neznali, na několika ukázkách s harmonikou, beatboxem a vlastním hlasem hned zprvu dokázal, čeho všeho je schopný a jak rychle umí dav přivést do varu. A když už se to mezi lidmi jednou začalo vařit, nepřestalo to až do konce koncertu. K zpěvákovu překvapení znala velká část přítomných jeho písně tak dobře, že místy publiku přenechával mikrofon a nechal si fanoušky i naloopovat refrén do jedné z písní. V publiku pak po své otázce našel i pár svých krajanů z Jihoafrické republiky. Jeremy Loops představil hned několik různých efektových technik, s publikem si z očí do očí popovídal, ptal se na to, co ho zajímalo o Praze, podělil se o vodu a kde mohl, tam si s kdekým plácl či prohodil pár slov. Show, která přes nezpomalující gradaci ve výsledku všem připadala tak krátká, pak musela striktně skončit desátou večerní. Ani to však muzikanty nezahnalo do zákulisí, k balení věcí a odjezdu do hotelu, naopak už během vystoupení avizovali, že na svoje fanoušky budou čekat před svým merchandise stánkem a stráví tam s nimi tolik času, kolik jen budou chtít.

Kromě výborného vystupování a muzikantského umu vyniká Jeremy Loops se svými muzikanty právě i skvělým a pokorným přístupem k fanouškům a celkově i k muzikantskému životu. Můžeme mu jen přát, ať to jemu i ostatním vydrží co nejdéle.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HQVFjXxWslw[/youtube]
Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE