Kaczi vydává nové album Kněhyně

KACZI KNEHYNE1 web credit Simona Musialkova

Písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi představuje své druhé studiové album s názvem Kněhyně. To je dostupné od 13. února 2024 v digitální distribuci. Ve fyzické podobě pak vyjde o měsíc později. Kaczi nahrávku představí nejen na turné po České republice, ale také během koncertů ve Spojených státech amerických.

Kaczi klade v Kněhyni důraz na intimní atmosféru, která ukazuje její autentickou a přirozenou polohu. Neznamená to však, že by nahrávka nebyla pestrá – naopak klade důraz na kontrasty a barevnost. Od předchozí desky Nahá z roku 2021 se novinka liší tím, že ne všechny skladby na desce jsou autorské. Píseň Hraj složil baskytarista skupiny Čechomor Lukáš Čunta, zpěvaččin partner je zase autorem některých textů a hudby. „Album je pestré a oproti Nahé vyzrálejší. Za to může určitě věk, jiná životní zkušenost a taky to, že jsme ho z velké části tvořili s přítelem. To mě baví,“ říká o Kněhyni sama Kaczi. V písních se vyjadřuje k osobním prožitkům, pohledu na svět či příběhům o přírodě a z přírody. V náladách skladeb se střídá radost, smutek, euforie i melancholie. Posluchači už mohou znát singly Máma, Port de Soller a Chtěla bych být, k nímž zpěvačka natočila také videoklipy. Kněhyni produkoval Lukáš Hradil. „Písničky k albu vznikaly během tří let a natáčení pak trvalo rok. Byl to naplňující tvůrčí proces, protože něco málo, jak by měly písničky vypadat, jsme měli připraveno, ale některé aranže vznikaly až přímo ve studiu. To je velký rozdíl oproti postupu natáčení předchozí Nahé,“ doplňuje detaily k natáčení Kaczi.

Album čítající 13 skladeb bylo nahráno v ostravském studiu Lakovna a Českém rozhlase Ostrava, kde jí pomohl i mistr zvuku Aleš Huber. Zpěvačka si původně přála, aby se nahrávky dokázaly přenést ve stejné podobě na živé hraní. Bohatší kabát ale písním sluší. „Houslistka Radka Tihelková napsala houslové pasáže do tří písní. Muzikantsky písničky pozvedl i muzikant, herec divadla Mír a náš kamarád Michal Sedláček, který se tak podprahově stal koproducentem. Za celkový dojem pak vděčím své doprovodné kapele Lukášovi a sestře Lucce,“ říká Kaczi.

Oficiální křest alba Kněhyně proběhne v ostravském studiu Českého rozhlasu S1 a zhostí se ho přímo jeho ředitel René Zavoral. Následně Kaczi desku představí v rámci Kněhyně tour s Českým rozhlasem. To zahrne osm koncertů a bude zakončeno 30. května v Praze. V první polovině května si z něj ale písničkářka odskočí až na americká pódia. Odehraje totiž koncerty ve Washingtonu D.C., Philadelphii a New Yorku.

„V prosinci loňského roku jsme začali uvažovat, že bychom udělali koncert v Chicagu pro českou komunitu. A týž týden, kdy jsme se o Americe intenzivně bavili, napsal oficiální mail kulturní ataché z Washingtonu, D.C. pan Jan Woska, shodou okolností rodák z Havířova, že by rád představil Beskydy a Kaczi na akci EU Open House ve Washingtonu. Skákala jsem radostí. Řekla jsem si – je to náhoda, nebo síla myšlenky funguje? Pan Woska pak domluvil s manažerem i navazující koncerty ve Philadephii a New Yorku,“ přibližuje zpěvačka, která už se těší, až tato velkoměsta ve spojení s hudbou ochutná a zažije.

Album Kněhyně na Spotify: 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE