Kodaline? Ne, děkuji. Aneb Colours of Ostrava, den třetí

Výhoda sobotního dne byla, že šedivá obloha nebyla přes všechen déšť ani moc vidět. Ponaučeni z minula o dvoupláštěnkovém dešti a holinkách, lidé přišli připraveni na blátěné bojiště dnešního dne. A na co se můžete těšit ze sobotního reportu? Elektroniku od mírné k tvrdé, zklamání ve formě Kodaline a drahý kámen tohoto dne: Caro Emerald.

Caro Emerald, Holandská zpěvačka a její úžasná kapela okouzlila sobotní den Colours of Ostrava. Co jiného napsat, než že i v nejprudším dešti měli úplně plné publikum, které se vlnilo do rytmu jejich smysluplné hudby. Tato kapela představuje kombinaci toho nejlepšího ze 40. let a 21. století, v nevídané úrovni elegance (zejména nádherné kostýmy a boty) a vše zabaluje do podmanivého hudebního vystoupení, které nenechá nikoho v publiku stát v klidu. Ponaučení? Když se člověk nebojí bláta a deště, může objevit drahé kameny.

Jestli mi někdo dá pistoli k hlavě a zeptá se mě jestli kulku nebo Kodaline, řeknu si pro jistotu o dvě kulky. Není třeba nic dodávat k studiovým kvalitám Kodaline, kteří apelují zejména zamilovaným a srdcezlomeným mezi námi. Takže si navíc k té hudbě, která vám sama o sobě připomíná nějaký špatný rozchod, přičtěte bláto po kotníky, zpěváka rozladěného jako pouliční piáno a úroveň zpruzenosti většinou nevídanou po dokončení puberty. Ponaučení? Raději kulku než Kodaline, ale pokud vás láká pobyt v blátě a dešti, určitě si sebou na Kodaline nezapomeňte špunty do uší.

Alex Ridha aka Boys Noize byl magazínem Rolling Stone označen jako jeden z deseti největších DJských osobností současnosti a po shlédnutí jeho koncertu se nedá jinak než souhlasit. Perfektně nazvučený set plný elektra, techna a acidu, spolu s temnými projekcemi byl po zklamání s Kodaline jako balzám pro uši. A pokud je pro vás přirovnání balzámu pro uši s tvrdým elektrem trochu matoucí, běžte se někdy podívat na Boys Noize Live, ale držte si holinky, je to dost ostrá jízda.

Co pro nás má přichystané poslední den festivalu?

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

  1. Vždyť Kodaline byli naprosto úžasní!
    To že tenhle žánr zrovna nemusíte neznamená, že zpívali otřesně…Proboha!..

  2. Děláte si srandu? Kodaline byli naprosto úžasní! Zkuste si to všechno vyzpívat tak, jako on! Absolutně každy by už ani nemohl mluvit a on? Uzpíval tak celý koncert.. Vážně bych chtěl vidět vás vy chytráci! Když jste redaktor tady, měl byste mít hudební sluch!

Diskuze je uzavřena.

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE