Komajota zveřejnila filmový postapokalyptický klip Pušný prach

Komajota final 2

Prešovská kapela Komajota má hned několik novinek a po měsíci od vydání nového singlu Pušný prach k němu zveřejnila postapokalyptický videoklip. Text písně napsal Michal Baláž před třemi lety, ale jeho aktuálnost je až mrazivá.

“Tento text vznikol pred tromi rokmi, keď sme vôbec netušili, že bude nejaký vojnový konflikt blízko našich hraníc a z refrénu pesničky trochu mrazí, pretože keď som ho spieval prvýkrát, vôbec nič také sa nedialo, žili sme v pokojnom svete. Teraz, keď ho spievam, je mi vždy ťažko, lebo je to taký zdvihnutý prst, či chceme alebo nechceme, za našimi hranicami padá pušný prach,” říká zpěvák kapely Martin Husovský.

Videoklip Pušný prach:

V posledních letech Komajota dělala jednodušší videoklipy, v podstatě bez nutnosti nějaké komplikované produkce. Pro aktuální singl si produkci vzal na starost Martin Husovský, videoklip režíroval Michal Baláž.

“Vždy som chcel, aby sme s Komajotou natočili videoklip na spôsob niečoho, ako je Stalker od Tarkovského, niečo, čo je nadčasové, a nevieš, kedy to bude. Alebo Black Mirror, celá poetika toho seriálu mi je blízka, lebo je to niečo, čo nevieme zaradiť v čase. Pušný prach preto dostal klip, ktorý je fikcia v post apokalyptickej dobe, nevieme však, v ktorom čase sa to odohráva,” dodává zpěvák.

Videoklip se natáčel v bývalé cihlárně v Drienovské Nové Vsi nedaleko Prešova, kde Komajota v minulosti natáčela i klip k písni Druhé slunce. V hlavní roli se ve videoklipu objeví zpěvákův syn Matej. “Trochu mal problém ísť na kameru, ale keď som mu povedal, že bude na obraze iba desať sekúnd a zvyšok klipu bude mať na sebe masku, súhlasil.”

Písnička s videoklipem hovoří v refrénu o bloudění, když člověk neumí vyjít z kruhů, ve kterých se motá kolem dokola. Samotným prostorem, kde se klip odehrává, podtrhuje sklíčenost a beznaděj, která je tam zachycena. Hlavní linku děje tvoří moment, kdy hlavní postava objeví kazetu a zkouší si představit, co se před tím mohlo stát. Komajota v posledním roce prošla i personální změnou, když z postu bubeníka odešel Stano Čorej, který kapelu spoluzakládal s Martinem Husovským. Na jeho místo oslovil Martin Husovský bubeníka Radoslava Hanzela, se kterým kdysi hrál v jedné ze svých prvních kapel.


 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE