LABe jako terapie!

Dvě srdce – dvě hlavy je název pilotního singlu hudebního projektu LABe, za nímž stojí bubeník Adam Jánošík (The Atavists, ex-Ready Kirken a další). Singl vychází coby předzvěst připravovaného alba Noční směny. Výhradním autorem hudby i textů je Adam Jánošík, který v psaní písniček našel funkční způsob terapie poté, co v roce 2019 začal nový život jako abstinující alkoholik. Singl má svou premiéru 16. března 2022 ve 13 hodin, a to na všech digitálních platformách, včetně serveru YouTube, kde je ilustrován umělecky působivým černobílým videoklipem od známého tvůrce Michala Pekárka.

„Původní plán nebyl nahrávat ve studiu, točit klipy a vydávat desku. Začal jsem psát písničky, abych se nezbláznil,“ vysvětluje bubeník Adam Jánošík, který si pro dvě sošky Anděl, které vyhráli s The Atavists v březnu 2019, přijel přímo z protialkoholní léčebny v Kosmonosech. „Musel jsem najít způsob, jak ze sebe dostat ven věci, které jsem do té doby tlumil drogami. Byly to spousty probdělých nocí strávených s diktafonem v mé vrchlabské zkušebně. Pomáhalo to, tak jsem pokračoval,“ vysvětluje Jánošík, který později kývl na nabídku zpěváka a producenta Tomáše Frödeho (Imodium, Walkmanz), aby ty písničky ve Frödeho studiu zhmotnili. „Začalo to jako splátka za to, že mi nahrál bicí pro nějaké mé písně. Když přišel s tím, že píše vlastní songy, nabídl jsem mu své nahrávací studio. To jsem ještě netušil, jak silný materiál to bude,“ říká k počátku spolupráce Tomáš Fröde.

Většinu všech nástrojových partů nahrál Adam Jánošík sám. Hlasem projektu se stal neplánovaně právě Fröde. „Natočili jsme hudbu k první písni, Adam ji nad ránem pracovně nazpíval a odjel. Než dorazil domů, tu píseň jsem sám nazpíval a poslal mu ji. Po pár hodinách odmlky zavolal, že je to přesně ono a dojalo ho to k slzám,“ líčí Fröde. „Tomášovi už mikrofon zůstal i pro zbytek písní, protože já zpěvák nejsem a ty písně bych nepustil ven, kdyby nezněly dobře. Stal se mi, jak sám říká, nástrojem a pomocnou rukou,“ dodává k volbě zpěváka Adam Jánošík.

Podle autora Adama Jánošíka je píseň Dvě srdce – dvě hlavy o věčném rozporu mezi tím, co by chtělo dělat srdce a co by měla dělat hlava. „Pro mě to má naprosto konkrétní význam, ale nerad bych ty texty vysvětloval. Nabízím posluchačům, aby si v tom našli svoje významy,“ vysvětluje Jánošík.

Plán v nahrávání pokračovat a směřovat to k celému albu se zrodil až po nahrání této úvodní písně.

Autorem videoklipu je Michal Pekárek. „Dát nás s Michalem dohromady napadlo jednoho našeho společného brněnského kamaráda. Dobře to zapadlo do konceptu, ve kterém do projektu přibírám jen lidi, se kterými se známe, kteří chápou, co dělám a proč to dělám,“ vysvětlil Adam Jánošík. „Michalovi jsem nechal s klipem volnou ruku. On ještě přibral do party Nathana Šimčíka a jen mi dal ke schválení koncept,“ doplnil. V klipu si kromě Adama Jánošíka zahrál také Tomáš Fröde a dále Nikola Šrubařová a známá brněnská herečka Helena Dvořáková.

Související články

LABe vydá debutové album Noční směny. Přidává novou píseň

Kousek tvýho nebe je druhým singlem z připravované desky projektu LABe bubeníka Adama Jánošíka (The Atavists), která má plánované datum vydání 11. listopadu. Křest v Malostranské besedě v Praze proběhne 17. listopadu.  Kromě Thoma Frödeho (Imodium, Walkmanz), s nímž Jánošík album točí a který se stal hlasem projektu, přizval pro živou podobu desky do kapely další muzikanty z řad…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA