Låpsley, Praha, Lucerna Music Bar, 5.10.2016

Mladá britská zpěvačka Låpsley se ve středu 5. října vůbec poprvé představila v Lucerna Music Baru pražskému publiku. Svou debutovou desku Long Way Home vydala letos v březnu a většina skladeb, které během koncertu zazněly, pocházela právě z tohoto alba. Zpěvačka byla nominována na BBC Sound of 2015 a NME Best New Artist 2016. Nutno podotknout, že oprávněně.

Låpsley se na pódiu Music Baru objevila po českém projektu Piano, v jehož čele stojí Mikoláš Růžička. Spolu s doprovodnou kapelou si získala publikum hned během prvních songů Cliff, Falling Short a Heartless. Následně se s publikem skromně pozdravila s tím, že je v Praze poprvé a moc děkuje za pozvání. Milá holka z anglického venkova, která jen tak mimochodem přijela do Prahy okouzlit svým bezchybným zpěvem. Ten v některých polohách místy připomíná její známější krajanku Adel.

Zpěvačka zahrála jak písně ze svého nového alba, tak i cover od svého hudebního vzoru Kate Bush This Woman’s Work. Došlo také na rádiové hity Hurt Me nebo Love is Blind. Obecně se celý večer nesl ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře. Zpěvačka si dělala legraci ze svého věku, když uváděla některé ze svých starších písní. „Tohle je opravdu stará písnička. Jedna z mých prvních. Ale já vlastně nejsem tak stará…“

Låpsley je příjemným objevem a těšíme se, jakým směrem se bude její hudební dráha nadále ubírat. Svým hlasem by neměla problém uzpívat mnohem větší prostory, než je pražský Music Bar. Malý otazník ovšem zůstává nad tím, jestli na to má i tolik potřebné charizma.

Text: Michaela Braná

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se