Lety mimo slaví a jako dárek naděluje fanouškům novou desku

img 1190

V loňském roce uběhlo už 20 let od vydání debutové desky 2001 Spacepunk skupiny Lety mimo. K tomuto výročí se rozhodli vydat nové album Re:Fresh, které na tento debut odkazuje. Re:Fresh není jediným dárkem fanouškům. V průběhu celého roku nadělují dárky v podobě nových singlů a klipů. Nový počin je od 28. října 2022 k dispozici fyzicky na CD, MC kazetách, raritním EP vinylu i na digitálních platformách. Novinku pokřtil Matěj Homola (Wohnout) na koncertě v Rock Café 1. listopadu.

Na novém albu se kapela navrací k elektronickým zvukům a tanečním rytmům, jak tomu bylo právě na prvním CD z roku 2001 a jde možná ještě trochu dál až k ozvěnám novoromantického synthpopu osmdesátých let. Lety mimo se tvorbě desky mohli intenzivně věnovat více než 2 roky, neboť její vydání bylo kvůli covidu posunuto až na letošní rok. Re:Fresh nabízí čtyři zbrusu nové písně V meditacích, Priority, Nedoceněná, Uzavřeme kruh a pět starších hitů předělaných do nové podoby – Zavirovaná, Voda vzduch, Zkouška sirén, Úkaz a Electra. Dále pak anglickou verzi písně Úkaz, která vznikla pro nezávislý sci-fi film Being Alien a nazpívala ji Nikita Kingston pod názvem Believe. A nakonec jeden speciální cover – Šrouby do hlavy a dva remixy.

Úplně původně jsme zamýšleli předělat do nového soundu jen starší písně, avšak šlo nám to tak dobře, že vznikly i písně nové, remixy, hudba k filmu a nějaké speciální bonusy. Zvukově jsme to hodili trošku do osmdesátek až devadesátek, a tak jsme se rozhodli, že kromě klasického CD vydáme i MC kazety a raritní EP vinyl,“ komentuje frontman Looky Klofec.

Produkce alba se ujal Lukáš Midub – původně elektronický producent, který se díky skvělé spolupráci s Lety mimo stal dokonce jejich stínovým členem. „Lety mimo je moje oblíbená kapela od puberty, kdy jsem sjížděl jak rockovou, tak i elektronickou hudbu a Lety jsem vždy vnímal jako jistou fúzi těchto dvou světů,” doplnil Lukáš Midub. Lukáš měl na starosti i mix celého alba. Na nahrávce spolupracoval také Aleš Zenkl (Stutio Port10), o mastering se postaral Ecson Waldes ve svém studiu Biotech.

Lety mimo si za dobu svého působení vytvořili svůj vlastní nezaměnitelný styl, který sami nazývají díky svému debutu space punk. Celou svou kariéru mísí žánry alternativního rocku s tvrdší elektronikou.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE