Nils Lofgren bez Springsteena

Nils Lofgren e1690185003561

Nils Lofgren a Bruce Springsteen spolu již roky vystupují na pódiu během každého turné Bruce Springsteen a jeho doprovodné kapely The E Street Band. Ale i na nich se projevila pauza zapříčiněná pandemií COVID-19. V důsledku pozitivně. Také Nils Lofgren měl jako mnozí jeho kolegové náhle pauzu od cestování. Kytarista byl na cestách od šedesátých let, kdy se rozjela jeho kapela Grin, a v následujících letech zahájil řadu sólových turné mezi působením s Brucem Springsteenem v E Street Bandu, také s Ringo Starrem v All Starr Band a Neilem Youngem v kapelách Santa Monica Flyers, Trans Band a Crazy Horse. „Byl jsem na cestě 55 let. Náhle jsem si zamiloval trávit svůj čas doma s manželkou Amy a našimi psy. A synem Dylanem. To bylo skvělé. Ale nikdy jsem se tak dlouho nevyvázal z vystupování a cest za fanoušky.“ Brzy ho proto začaly svrbět kytaristické prsty.

Začal trávit množství času ve svém garážovém studiu jamováním na bluesové desky B. B. Kinga, Muddyho Waterse nebo Howlin’ Wolfa.

„Po chvíli jsem měl pocit, že musím udělat něco profesionálně.“ A od pocitu byl jen krok k realizaci. Výsledkem je jeho sólové album, kde mu hostují umělci jako Neila Young, Ringo Starr, bývalá zpěvačka E Street Bandu Cindy Mizelle nebo Howard Gospel Choir. Lofgren se o většinu instrumentace stará sám, ale připojili se k němu baskytaristé Kevin McCormick a Ron Carter, bubeníci Andy Newmark a Tim Biery, perkusionista Luis Conte a hráčka na harfu Christine Vivona. Deska Mountains vyšla 21. července a vy si můžete poslechnout singl věnovaný zpěvákově manželce, ve kterém hostuje Neil Young „Nothin’s Easy (For Amy)“ zde:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE