NV nezahálí a hlásí se s novou skladbou TEBE.

 

Mladá, ale po celé republice již dobře známá pop-rocková sestava pod názvem Náhodný Výběr v karanténě rozhodně nezlenivěla. Po dlouho očekávaném vydání singlu Září i s klipem se rovnou pustili do další tvorby – a dnes si tak můžeme poslechnout novou píseň.

 

Po melancholickém Září je energická skladba Tebe krok úplně jiným směrem. I díky spolupráci s Thomem Frödem (Imodium, Walkmanz) dostávají mnohem více prostoru různé elektronické harmonie, zvuky i pazvuky, vhodně doplňující nabuzené kytary, které byste od Výběru na základě předchozí tvorby očekávali. Co se týče tématu, píseň s lehkým srdcem shrnuje ubíjející rutinu lidského života na jednu stranu, a jako protipól proti ní staví energii romantického vztahu, pro který to všechno vlastně tak nějak má cenu.

Na rozdíl od dlouho připravovaného Září byla Tebe hotová opravdu rychle – cesta od prvního návrhu k finální studiové nahrávce netrvala o moc déle než jeden měsíc. „Všechno to tak nějak zapadlo do sebe. Než jsme se rozkoukali, píseň byla z naší strany hotová. Pak jsme odjeli do studia, probrali jsme s Thomem jeho produkční změny, nahráli nástroje, přespali jsme přímo na gauči v nahrávací místnosti, nazpívali zpěvy a bylo,“ popisuje průběh tvorby kapela.

Singl tentokrát vychází bez klipu. „Rozhodli jsme se udělat v první řadě spoustu hudby, a případný klip řešit až zpětně, ve druhém kole,“ vysvětluje frontman kapely Martin Bednář. „Proto jsme si půjčili Petra Antuška, kytaristu kapely Brutální Jahoda, a ten nám udělal moc pěkné lyric video. My jsme mezitím mohli pracovat na dalších rozdělaných věcech.“

Píseň vznikla již plně pod taktovkou Thoma Frödeho a jeho Studia „I“.

Náhodný Výběr už poctivě pracuje na dalších písních, ze kterých má v průběhu příštího roku v plánu poskládat již čtvrté album. Členové kapely jsou zároveň aktivní i jako jednotlivci, ať už produkční pomocí mladším (i starším) kapelám, nebo i na sólové dráze – basák Tomy First na začátku září vydává svoje sólové album Nahraně, a jako ochutnávku nedávno vydal singl Fámy.

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA