Phil Campbell – Podcast

Phil Campbell Motorhead

Philip Anthony Campbell (narozen 7. května 1961) je velšský rockový hudebník, nejlépe známý jako hlavní kytarista v kapele Motörhead letech 1984 až 2015. Kapela se rozpadla po smrti zakladatele a frontmana Lemmyho . V současné době cestuje se svou vlastní kapelou Phil Campbell and the Bastard Sons, kde vystupují jeho tři synové; Todd, Dane a Tyla.

Vítejte u pořadu FRNDŽALICA
Teď je ta pravá chvíle se zastavit a udělat si fajn hodinku. Zaposlouchejte se do rozhovoru s Philem Campbellem kytaristou legendární kapely Motörhead. 

Moderuje a rozhovor vede Raymond Kana s agentury Double Head Live.

[waveplayer style=”dark” ids=”100111663″]

 

Campbell se narodil v Pontypridd , a začal hrát na kytaru, když mu bylo 10 let, inspirovaný a ovlivněn kytaristy jako jsou Jimi Hendrix , Black Sabbath ‘s Tony Iommi , Led Zeppelin je Jimmy Page , Jan Akkerman , Michael Schenker a Todd Rundgren . Ve věku 12 let se Campbell setkal s Lemmym po koncertě Hawkwind a požádal ho o autogram. Ve věku 13 let Campbell hrál poloprofesionálně s kabaretní kapelou s názvem Contrast. Později hrál s hospodsko-rockovou kapelou Roktopus (nezaměňovat s Rocktopusem) na koncertech v jižním Walesu a jeho okolí . Svůj první Les Paul koupil v roce 1978 při novoročním výprodeji kytary v obchodě na Ealing Broadway v Londýně. Kytara byla později ukradena.

V roce 1979 založil Campbell heavymetalovou skupinu Persian Risk , která hrála na jejich 7 “singlech” Calling For You “(1981) a” Ridin ‘High “(1983). Byly vydány kompilační alba, která obsahují některé jeho práce.

Dne 8. února 1984, po odchodu Briana Robertsona , Motörhead uspořádal konkurzy na nového kytaristu a zúžil kandidáty na dva kytaristy: Michaela „ Würzela “ Burstona a Philipa Campbella. Ačkoli Lemmy původně plánoval najmout pouze jednoho kytaristu, najal si Würzela i Campbella, když je slyšel hrát společně.

Dne 14. února 1984 byli Motörhead hudebním hostem epizody The Young Ones „ Bambi “. Krátce následovala jedna z nejpopulárnějších kompilací kapely, No Remorse , která vyšla 15. září. Campbell následně s kapelou objel svět a zůstal stálým členem Motörhead, dokud se nerozešli.

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE