Polský festival Open’er odhaluje svůj line-up #3: Pharell, Grimes, Mac Demarco a další

Polský Open’er Festival patří již několik let mezi opravdovou špičku. Jak by také ne – své návštěvníky láká nejen line-upem, ale i umístěním v přímořském Gdaňsku, nezaměnitelnou atmosférou a příznivou cenou vstupenek. V minulých letech vévodili programu například Mumford & Sons, Drake, Die Antwoord, Jack White a Pearl Jam. I letos ze sebe organizátoři vydávají to nejlepší a je už jen na vás, jestli jejich svodům podlehnete – dobrovolně přiznáváme, že nás už mají v hrsti.
Mac Demarco je obyčejný šestadvacetiletý Kanaďan. Tedy kdyby obyčejní šestadvacetiletí Kanaďani vydávali alba, točili dokumenty a měli fanklub, který vede jejich máma. Ačkoli je v hudebních indie vodách tak trochu hvězdou, většinu svých songů hraje premiérově vždy na barbecue party připravujíc žebírka pro své přátele, nemá problém pozvat fanoušky k sobě domů na kafe a adresu rozdává skoro bez zeptání. Co se týče Macovy hudební kariéry, zatím vydal dvě desky a dvě EPs – žánrově sám sebe řadí pod tzv. lazy rock, v jeho hudbě je ale slyšet pořádná dávka jangle popu, psychedelie a špetka nezaměnitelného humoru. Dejte mu šanci, poslechněte si nejnovější desku Another One – třeba právě na Open’eru!

macdemarco7_Danny-Cohen_1440x690
Mac Demarco
U indie ještě na Open’eru zůstaneme. Skoro před deseti lety znal svět Kurta Vilea jako kytaristu a spoluzakladatele The War on Drugs, po nahrání debutu však Vile z kapely odešel a začal se soustředit na svou sólovou kariéru, jež nakonec vykrystalizovala v šest studiovek a EPs. Jeho Wakin on a Pretty Daze se stalo jedním z nejdůležitějších rockových alb roku 2013 a nyní má na letní festivaly připravený počin b’lieve I’m going down.
Organizátorům se povedl husarský kousek – do Gdaňsku nalákali amerického zpěváka, trendsettera a producenta Pharella Williamse, který v posledních letech vytrvale útočí na rádiové žebříčky se svými chytlavými hity. Co si budeme nalhávat, jeho Happy z desky G I R L zná snad úplně každý, kromě hitovek má však Pharell na svém kontě i deset cen Grammy a spolupráci se špičkami pop music. Nyní se šušká o další sólovce, takže se na show v Polsku snad můžeme těšit i na nové songy!
Britští math rockoví hřebci jsou letos snad úplně všude, což ale nikomu nevadí. Myslíme. V dřívějších letech posbírali Foals mnoho nominací, oceněni byli například na Q Awards – dvakrát za Best Track (Inhaler a Spanish Sahara) a v loňském roce i za desku What Went Down, v pořadí již čtvrtý počin jedenáctileté kariéry.
Grimes
Grimes
Ačkoli je line-up Open’er festivalu genderově zoufale nevyvážený, najdou se v něm i ženy činu, například Grimes. Loňským albem dokázala, že je neobyčejnou umělkyní a pravděpodobně jednou z nejzajímavějších osobností contemporary popu. Art Angels byla totiž jakási testovací deska – a Grimes tímto testem prošla na jedničku. Čtvrté album je směs kreativity, šílenství, melancholie a tanečních rytmů, které dohromady dávají smysluplný celek. A nemyslíme si to jen my, NME je totiž ocenilo jako Album roku!

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE