Polský festival Open’er představuje své headlinery #1: Red Hot Chilli Peppers, Florence & The Machine a Wiz Khalifa

Polský Open’er Festival patří již několik let mezi opravdovou špičku. Jak by také ne – své návštěvníky láká nejen line-upem, ale i umístěním v přímořském Gdaňsku, nezaměnitelnou atmosférou a příznivou cenou vstupenek. V minulých letech vévodili programu například Mumford & Sons, Drake, Die Antwoord, Jack White a Pearl Jam. I letos ze sebe organizátoři vydávají to nejlepší a je už jen na vás, jestli jejich svodům podlehnete – dobrovolně přiznáváme, že nás už mají v hrsti.

Open'er Festival
Open’er Festival
Letošní line-up je nabitý takovým způsobem, že je dost těžké rozpoznat, kdo přesně je headliner a kdo ne. První vlaštovky vyslal festival nezvykle brzy – již na podzim roku 2015. Pro organizátory to však byla sázka na jistotu, oznámili totiž účast legendárních Red Hot Chilli Peppers, éterické víly Florence Welch a jejích The Machine a vychilleného rappera Wize Khalifu.
Kalifornské „chilli papričky“ se na Open’eru objeví poprvé a nutno dodat, že festival na jejich účast čekal opravdu dlouho. Pro případ, že byste někdo žil v posledních několika desítkách let v jeskyni a o Red Hot Chilli Peppers nikdy neslyšel: jde o jednu z největších kapel současného rocku, jejichž alb se prodalo přes 80 milionů. Vysloužili si čestné místo v Rock and Roll Hall of Fame a jejich Californication, Snow nebo Otherside zná snad úplně každý (až na ty z jeskyně).
Red Hot Chilli Peppers
Red Hot Chilli Peppers
Posledních pár měsíců pracovala kapela na novém albu, a ačkoli ještě není známo datum vydání, je skoro jisté, že na Open’eru zazní právě i nové písně z připravované desky. Letos to bude již devět let, co formace vyhrála Grammy se svým legendárním počinem Stadium Arcadium cenu Grammy a pět let od vydání poslední desky s názvem I’m with You. A letos se můžeme těšit na další příděl jedinečných kytarových riffů a přednes Anthonyho Kiedise, kterého všichni milujeme (a netvrďte, že tomu tak není).
Florence & The Machine
Florence & The Machine
Florence & The Machine jsou na Open’eru také nováčci a přivezou svou loňskou desku How Big, How Blue, How Beautiful, která byla kritiky označena za jednu z nejdůležitějších minulého roku – jakou lepší vizitku by ostatně mohli mít, než že desku představili na obou největších festivalech světa, Glastonbury a Coachelle. Klíčem úspěchu britské kapely není pouze hlas zpěvačky, ale i přirozenost a svoboda, kterou vyzařuje a která se promítá do všech jejich songů a vytváří mix barokního popu, rocku a soulu, jež dohromady dávají nezaměnitelný sound. Nejlépe však jejich skladby zní právě na koncertech, kdy jedinečný zvukový zážitek doplní i vizuál – rusovlasá frontmanka svíjející se ve vlastním světě na pódiu, za ní problikávají abstraktní obrazce a vy si připadáte jako v jednom velkém surrealistickém snu.
Wiz Khalifa
Wiz Khalifa
Pro dnešek posledním z našeho výčtu je americký rapper Wiz Khalifa, který jen dokazuje rozmanitost žánrů na polském festivalu. V posledním roce a půl se Khalifovi neuvěřitelně dařilo – jeho song See You Again se stal jedním z titulních k filmu Fast and Furious 7 a videoklip k němu shlédlo přes miliardu lidí, není proto překvapením, že je považovaný za jednu z hlavních písní roku 2015. Není to ale poprvé, co rapper dominuje světovým žebříčkům. V dřívějších letech si ho fanoušci zamilovali například kvůli kolaboraci se Snoop Dogem, songu Young, Wild & Free, nebo poctě rodného města, písni Black & Yellow. Neusíná ale na vavřínech a po velkém evropském turné k desce Blacc Hollywood, kde spolu s ním vystoupil i ASAP Rocky, vydává v letošním roce nové album. To se jmenuje výmluvně: Rolling Papers 2: The Weed Album. Téma desky je tedy ve hvězdách, malým hintem by snad mohl být song King of Everything, který Wiz Khalifa vydal ke konci roku 2015.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE