Prague Gothic Treffen se chystá na svůj XVI. ročník

Letošní XVI. ročník setkání příznivců temněji laděných hudebních žánrů a i s tím spojeného životního stylu Prague Gothic Treffen se uskuteční v pátek 27. srpna a v sobotu 28. srpna. Jeho podstatnou součástí je hudební program, který se tentokrát odehraje v pražském Futurum Music Baru.

Největší takto zaměřené setkání ve střední Evropě představí letos osmičku kapel a interpretů z různých zemí. V pátek zahájí koncertní program britský, v Praze usazený, dark wave / postpunk projekt A Dull Set, vystřídají jej francouzští coldwave / postpunkoví Je T’Aime, pak scénu obsadí svérázný DIAF původem z německého Landshutu a headlinerem prvního večera by měli být švédští Then Comes Silence, kteří jsou patrně neznámějším jménem letošního setkání.

Sobotní live hudební sety otevře nové pražské minimal darksynth duo Body of Pain. Texty inspirované hororovými a postapokalyptickými filmy slibuje následující nizozemský projekt Bragolin. Britské trio Empathy Test ve svém programu jistě nevynechá materiál z aktuálního (svého třetího studiového) příznivě přijímaného alba Monsters. A živou hudební produkci festivalu uzavře švédská umělkyně a producentka Rein kombinující ve své tvorbě EBM s jemnějšími a melodičtějšími elektronickými temně synthpopovými úseky a postupy.

Budou to tradičně dlouhé, temné smíchovské hudební večery…

Prague Gothic Treffen 2021

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA