Pro ABSOLUT DEAFERS bude Masters of Rock velkou oslavou

ABSOLUT DEAFERS Motokravín autor Roman Fourcase Pelderl

Už v pátek 12. července vystoupí skupina ABSOLUT DEAFERS na jubilejním dvacátém ročníku festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Ten je svátkem pro mnoho příznivců této muziky a letos se bude jednat hned o několikanásobnou oslavu.

Zatímco festival Masters of Rock oslaví 20 let, skupinu ABSOLUT DEAFERS zde čeká jubilejní desáté vystoupení. Na vedlejší, takzvanou B stage se tak nyní vrací po jejich pětileté pauze s novým materiálem i obměněnou sestavou. „Vystoupení na Masters of Rock jsme si vždy maximálně užili a nejinak tomu bude i v pátek večer. Už se moc těšíme na fanoušky, a hlavně na tu jedinečnou atmosféru,“ říká za kapelu kytarista Jiří Czyž a zve všechny v 22:05 pod pódium.

ABSOLUT DEAFERS se tímto vystoupením navíc chtějí ve velkém stylu rozloučit s vedlejší stagí. Naposledy tak půjdou ještě ve starých stopách, než menší pódium přenechají další generaci skvělých muzikantů a kapel. „Moc si vážíme toho, že jsme si na Masters of Rock mohli tolikrát zahrát a děkujeme pořadatelům za pozvání. Bylo to skvělé, ale příště se plánujeme vrátit už na hlavní stage,“ dodává s úsměvem kytarista Radek Sněhota.

Na festivalu Masters of Rock vystoupí skupiny jako Judas Priest, Bruce Dickinson, Accept, Moonspell, nebo například Avantasia. Jiří Daron, šéf pořádající agentury Pragokoncert, prozradil, že se rozhodli oslavit kulaté výročí festivalu opravdu ve velkém. A to jak soupiskou kapel, která je podle něj nejlepší v historii, tak novinkami v areálu. Mezi ně bude patřit například nové pódium, tribuny nebo nová odpočinková zóna. „Letos to vyšlo tak, že hned tři ze čtyř headlinerů vydali studiové desky, které jsou celosvětově úspěšné a sklízejí pochvalné kritiky,“ doplnil dále.

Koncert ABSOLUT DEAFERS nabídne poctivou porci rockové muziky a také nával energie. Skupina se vrátila zpět v plné síle a koncerty si moc užívá. Jeden z nich se odehrál například na oblíbené akci Motokravín v Dolním Benešově. Podle moderátora Jiřího Basty to byl návrat ve velkém stylu. „Hudba ABSOLUT DEAFERS se dala poslouchat i očima: zvolili adekvátní dress code ke své muzice, korespondovalo to s jejich show a dodávalo jim to sebevědomí. Z pódia šel na diváky správný tlak a celkově to byl velmi příjemný poslech,“ uvedl.

Také na festivalu Slánský Tuplák fanoušci nešetřili chválou. Například Michal byl zvědavý, jaký bude comeback s tím, že většinou je to u kapel k horšímu. Koncert byl podle něj lepší, než když Absolut slyšel naposled. „Bylo to zábavnější. Mají nové kostýmy a pořád se něco dělo, tak to strašně rychle uteklo,“ říká. Petr ABSOLUT DEAFERS předtím neznal. „Miluju Judas Priest a tohle byla klasická kytarovka jako Judas, takže za mě super. Odsýpalo to. Jeden song za druhým a žádné kecy. Hned jsem se díval, že na Mastrech hrají po Judas na Béčku, tak na ně určitě půjdu,“ uzavírá.

Masters of Rock B stage
Masters of Rock B stage
Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE