Rhye poprvé předstoupili před české publikum

V neděli 8.listopadu si přišlo mnoho fanoušků pro svou dávku emocí do pražské Meetfactory na koncert melancholických Rhye.

Menší fronta před vstupem do klubu již z dálky naznačovala, že uvnitř nebude tak úplně prázdno. A také nebylo, už na předskokany Deaths, vycházející hvězdy z Berlína, se prostor před podiem zaplnil posluchači, kteří se pohoupávali do jejich dream popových melodií.
O hodinu později už přišli na řadu Rhye kombinující lehké doteky mnoha hudebních žánrů do jedinečné syntéz s nádechem soulu. Toto duo vzniklo před pěti lety v Los Angels a sestává z kanadského zpěváka a violoncellisty Mika Miloshe a dánského producenta Robina Hannibala. Rhye dlouho tajili svou identitu, až s vydáním debutového alba Woman v roce 2013 odhalili světu tváře a mnozí byli překvapeni, že jde o tváře mužské. Zvlášť v případě zpěváka, jehož hlas nápadně připomíná hlas zpěvačky Sade. Ale na pohlaví už v dnešní době vlastně nesejde, i to se duo svým postojem snažilo naznačit.
Na tour sice vyrazila jen polovina základní sestavy v podobě Miloshe, ale na pódiu jej doprovází pětičlenná kapela, takže diváci rozhodně nepřijdou zkrátka. V tomto složení se jim v Meetfactory povedlo vykouzlit intimní atmosféru, která člověka vtáhla a nepustila až do samého konce. Na koncertě nabitém emocemi zněly hlavně písně z alba jako například nejznámější Open nebo také Hunger, nechyběla však ani úplná novinka.
Ať už se linula vzduchem jakákoli píseň, na pódium se vždy upínaly zasněné, rozjímající pohledy návštěvníků, kteří si vychutnávali každý její tón. Věřím, že si domů všichni odnesli hluboký zážitek, který jen tak z hlavy nedostanou. Snad až s příštím koncertem Rhye.
Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE