Rhye poprvé předstoupili před české publikum

V neděli 8.listopadu si přišlo mnoho fanoušků pro svou dávku emocí do pražské Meetfactory na koncert melancholických Rhye.

Menší fronta před vstupem do klubu již z dálky naznačovala, že uvnitř nebude tak úplně prázdno. A také nebylo, už na předskokany Deaths, vycházející hvězdy z Berlína, se prostor před podiem zaplnil posluchači, kteří se pohoupávali do jejich dream popových melodií.
O hodinu později už přišli na řadu Rhye kombinující lehké doteky mnoha hudebních žánrů do jedinečné syntéz s nádechem soulu. Toto duo vzniklo před pěti lety v Los Angels a sestává z kanadského zpěváka a violoncellisty Mika Miloshe a dánského producenta Robina Hannibala. Rhye dlouho tajili svou identitu, až s vydáním debutového alba Woman v roce 2013 odhalili světu tváře a mnozí byli překvapeni, že jde o tváře mužské. Zvlášť v případě zpěváka, jehož hlas nápadně připomíná hlas zpěvačky Sade. Ale na pohlaví už v dnešní době vlastně nesejde, i to se duo svým postojem snažilo naznačit.
Na tour sice vyrazila jen polovina základní sestavy v podobě Miloshe, ale na pódiu jej doprovází pětičlenná kapela, takže diváci rozhodně nepřijdou zkrátka. V tomto složení se jim v Meetfactory povedlo vykouzlit intimní atmosféru, která člověka vtáhla a nepustila až do samého konce. Na koncertě nabitém emocemi zněly hlavně písně z alba jako například nejznámější Open nebo také Hunger, nechyběla však ani úplná novinka.
Ať už se linula vzduchem jakákoli píseň, na pódium se vždy upínaly zasněné, rozjímající pohledy návštěvníků, kteří si vychutnávali každý její tón. Věřím, že si domů všichni odnesli hluboký zážitek, který jen tak z hlavy nedostanou. Snad až s příštím koncertem Rhye.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se