RISSLA – Orange /2023/ vlastní vydání

Rissla Orange album

Parta hravých dětí, která byla učitelkou vpuštěna do studia. Výsledek je mile bezprostřední a neotřelý … a pančitelka si může v klidu dáchnout.

Za minimální čas, jaký má mít LPíčko, se kdysi považovalo 25 minut. Své o tom budou zřejmě vědět i Tři Sestry, a to konkrétně jejich 25:01. „Orange“ má sice stopáž o fous kratší, ale i necelých 22 minut bezpečně vydá na hlavní chod i s desertem (proč je „desert“ psán se „S“? Důvod je jednoduchý, odkazuje na cimrmanovské „Deserte, deserte!“). RISSLA propojili dva jindy oddělené světy – seriózní rockovou muziku s kabaretní atmosférou. To ale nemyslím vůbec zle, spojnice hmoty a antihmoty funguje bezvadně. Od RISSLA ale nečekejme pokleslou zábavu, za tohle tvrzení bych se totiž musel v pekle smažit.

Upřímně – čekal jsem něco úplně jiného. Místo uhlazeného, sametového power metalu na mě vyskočil chytlavý a úderný metal crossover. A když si už hrajeme na tu pravdu, baví mě to mnohem víc, než kdyby došlo na první případ. „Orange“ má přes svou skromnou stopáž ukrutně nahuštěný obsah. Co skladba, to ukrutná šleha a ani tak nezáleží, do jaké polohy je zrovna hozená. Punková stopáž skladeb tři minuty max úplně stačí, alespoň z toho neprská žádná omáčka navíc. Pocit tohoto druhu jsem snad zažil naposledy, když se mi hlavou prohnalo jako stádo splašených herefordů (pozn. bejků plemene Hereford) „Toxicity“ od SYSTEM OF A DOWN.  Jasně, srovnávám nesrovnatelné, ale v rovině originality to nebude až tak od věci. Stačí vlastní zkušenost a vsadím se, že brzy nebudete vědět, čí jste. Každá ze skladeb je o něčem jiném, a přesto to všechno drží pevně pohromadě. Jako by někdo zapnul nahrávání během hodně divokého mejdanu za účasti WITHIN TEMPTATION a DILLINGER ESCAPE PLAN. Nemožné? Nemyslím si…vydržte do konce a „Next Generation“ vám definitivně překalibruje softvér. Angažovat do téhle skladby Bejva z ELYSIUM se ukazuje jako trefa přímo na komoru! Hostů je na „Orange“ daleko více, ale budu jako partyzán u výslechu a rozhodně nehodlám prozrazovat úplně všechno, jen si taky užijte akci „hledej šmudlo“.

Je to roztomile prdlé, spontánní, plné energie a skvěle zahrané. Morda neskutečná, a to vězte, že jsem v jádru old school pařez, který jen tak z něčeho tři metry do vzduchu neskáče. Ale věřte mi, že nemít přes metrák živé váhy, vyskočil bych možná i výš.

Jirka

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE