Rock&Pop 07/17

RAP titulka 07 2017 both

Rozmazlení, nebo nároční?

Česká republika se stala křižovatkou všech evropských turné světových kapel, a tak se u nás na svých cestách zastaví kdejaká zámořská hvězda. Od května smršti především rockových legend čelíme nepřetržitě, čemuž odpovídá i rozšířená rubrika Live, neboť ani naši redaktoři si podobné koncerty nemohli nechat ujít. Ať už na samostatné vystoupení nebo jako hlavní hvězdy festivalu se tu během pár chvilek otočili na patě Sting, Rammstein, Depeche Mode, Deep Purple, Kiss, Skinny Puppy, The Beach Boys, System Of A Down, Linkin Park, Simple Plan či Phil Rudd. A několik dalších nás ještě čeká.

Je zajímavé sledovat, jak si promotéři těchto akcí české publikum rozmazlili. Doby, kdy každý fanoušek s radostí kvitoval, že naši zemi dokázala nějaká známá zahraniční kapela najít na mapě, jsou pryč. Zastavení světových skupin v našich halách a na festivalech bereme jako samozřejmost a nespokojíme se jen tak s někým. A ani ten někdo už není zárukou, že bude český fanoušek spokojený. „Hrají moc nahlas, jsou staří, zvuk je strašný, je to jedna velká koule, bylo to bez energie, kapela je statická, už to neuzpívá, určitě je to playback, bylo málo piva a nedalo se nikam sednout,“ hodnotí odborným pohledem návštěvníci akce dost kriticky, ačkoli se formace na pódiu může přetrhnout, aby splnila očekávání fanoušků, doplňuje projekce, učí se známé fráze v češtině, zve si hosty a rachejtle létají jedna přes druhou. Přesto to dnes už nestačí, za týden totiž přijede někdo jiný a tam jistě bude vychlazenější pivo. To pak bude, panečku, koncert.

 


Festivalová sezona je v plném proudu, ale nejen hudební fanoušci se vydávají víkend co víkend do reje na pivo z kelímku. Mezi návštěvníky se občas objeví i nějaký ten politik, a ne vždy proto, aby sdílel zrovna program hudební. A my se snad naposledy vracíme k tématu politická agitace na hudebních akcích. V minulém čísle jsme se totiž zmínili o panu Babišovi v souvislosti s festivalem Colours of Ostrava. Jan Martinek, autor článku, označil Agrofert a.s. za podílníka akce, přestože se jedná „pouze“ o sponzora, chcete-li o partnera festivalu. Jeho pořadatelé se pochopitelně právem ohradili. My se za nepřesný termín velmi omlouváme, ačkoli směr a téma článku se tím nemění.

Dle dostupných informací se Andrej Babiš své politické agitace na open airech stále nevzdává. Naposledy navštívil festival Votvírák v Milovicích a dosti nevybíravým způsobem se snažil se svou ochrankou dostat do jeho zákulisí, kam ho pořadatelé z bezpečnostních důvodů nepustili. Nezbylo mu tedy nic jiného, než si pořídit fotku před pódiem jako každý normální návštěvník.

Kvůli našemu otevřenému jednání se naši redaktoři nepodívají na Colours of Ostrava, neboť jim byla zamítnuta akreditace. Co čeká pořadatele Votvíráku za to, že si uhlídali svoji backstage, teprve ukáže čas.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE