Rod Stewart se loučí s Jeffem Beckem

gettyimages 1167850175 612x612 1

Fotografií, na které rockují Rod Stewart a Jeff Beck během natáčení videoklipu „People Get Ready” natáčeného roku 1985 v Oxnardu v Kalifornii se symbolicky loučí nejen časopis Rolling Stone, ale i sám Rod Stewart. Jedna celá generace legend rocku je na odchodu.
Zpráva o smrti Jeffa Becka přišla médiím ve středu pozdě odpoledne. Původně se šířila dokonce už v úterý, když ji Patti Boyd sdílela na Twitteru, ale byla odmítnuta jako další misinformace sociálních sítí. Tentokrát to byla pravda.

„Poté, co se nakazil bakteriální meningitidou, včera pokojně zemřel,” uvedla Beckova rodina v prohlášení.

Jeff Beck se na vrchol rockové pyramidy kytaristů dostal v roce 1965, kdy nahradil Erica Claptona v Yardbirds. O dva roky později založil skupinu Jeff Beck Group se zpěvákem Rodem Stewartem a basistou Ronem Woodem. Tato sestava vytrvala sice jen pouhé dva roky, ale jejich jedinečná fúze blues a rocku vydláždila cestu pro Led Zeppelin a bezpočet dalších skupin, které je následovaly.
Rod Stewart se stal známým v sedmdesátých letech díky skupině Faces a své sólové kariéře, ale nikdy zcela neztratil kontakt s Beckem. V roce 1984 hrál Beck na kytaru ve Stewartově hitu „Infatuation“. Následující rok se spojili, aby nahráli cover verzi „People Get Ready“ od Curtise Mayfielda. Po delší pauze ve spolupráci se roku 2009 opět setkali u mikrofonu, kdy Stewart zazpíval na konci Beckova vystoupení v El Rey Theatre v Los Angeles, Šlo jak jinak o pecky „People Get Ready“ a „I Ain’t Superstitious“. Následně oba mluvili s tiskem o možné společné bluesové nahrávce, ale k té už nedošlo a nedojde.

Videoklip „People Get Ready” můžete zhlédnout zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE