Rufus Wainwright folkovým demokratem

Rufus Wainwright

Rufus Wainwright, kanadsko-americký zpěvák, kterého známe i z našich koncertních pódií, oznámil, že jeho nové album Folkocracy dorazí na pulty 2. června. V pondělí proto vydal hlavní singl „Down in the Willow Garden“. Skladba obsahuje duet s Brandi Carlileovou a Wainwright ji popisuje jako „nestydatě brutální a masochistickou“ lidovou baladu. “Vybral jsem pro nás malé veselé číslo? Ne! Ta píseň je tak nestydatě brutální a masochistická, že jsem ji musel zpívat se ženou. Bohužel stále ještě žijeme ve světě násilí,“ uvedl Wainwright v tiskovém prohlášení. „Na tolika lidových písních je úžasné, že z hlediska obsahu znějí velmi moderně. Vzpomeňte si na zločiny se střelnými zbraněmi, které probíhají ve Státech právě teď.”

Carlileová přirovnala zpívání s Rufusem Wainwrightem ke „sledování ptáků, jak spolu instinktivně víří v letu“. Dodala: „Je to očekávané, ale tak přirozené, jak jen může být. Jeho hlas je pro mě tak výjimečný, že ho občas slyším, když se mnou ani nezpívá.”

Rufus Wainwright, který byl dříve již dvakrát nominován na Grammy, se na desce Folkocracyse připojuje řada přátel a rodinných příslušníků, včetně Johna Legenda, Davida Byrnea, Sheryl Croweové, Nicole Scherzingerové a dalších.

Videoklip „Down in the Willow Garden“ zhlédnete zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE