Skupina Precedens chystá výjimečný koncert na Střeleckém ostrově

V pondělí 10. září se na velké scéně pražského Střeleckého ostrova  představí skupina Precedens. Koncert, který se koná v rámci oslav 150. výročí Malostranské besedy, ukáže kapelu v současné omlazené sestavě s Ivou Marešovou za mikrofonem a zpestří jej i účast několika hostů.
Skupina Precedens se na naší hudební scéně pohybuje od první poloviny osmdesátých let. V roce 1982 ji založili Jan Sahara Hedl a současný kapelník Martin Němec. V sestavě se prostřídala řada hudebníků, zpěváků a zpěvaček. Kromě zmíněného Sahary patřili k těm nejvýraznějším vokalistům Bára Basiková nebo Petr Kolář.
Koncert pod širým nebem nabídne určitý průřez tvorbou kapely Precedens. Jedním z hostů je právě Jan Sahara Hedl, který dá vzpomenout na dávnější časy souboru (schválně, jestli zazní třeba Co nám zbejvá, Vlci nebo Tisíc jmen) a objevit by se měl i Petr Kolář (a s ním možná songy Berlínská zeď nebo La, la,lá).  Opomenuty samozřejmě nebudou ani písně z období spolupráce kapely s Bárou Basikovou, ale ani novinky z připravovaného alba.
Začátek je plánován na 19:00 hodin.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SSnkYjappIM[/youtube]

Sponzorováno

Související články

PRECEDENS 40+ a nic nekončí

Kapela Precedens oslavila v loňském roce čtyřicet let od svého vzniku. Nežije ale z nostalgie minulosti. S aktuálně inovovanou sestavou vydala novinkové EP Marie Bladová a připravuje koncert v pražském Paláci Akropolis. Celkem dost důvodů k rozhovoru se zakladatelem a kapelníkem Martinem Němcem.  TEXT: MILAN SLEZÁK & JAN ŠÍDA FOTO: TOMÁŠ ROZKOVEC, JIŘÍ PIMAS Skupina Precedens…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se