Smith/Kotzen (eponymní album)

smith kotzen

Leckomu nejrůznější nová hudební spojení lezou už krkem, protože se s nimi doslova roztrhl pytel. Mohou za to většinou vydavatelské firmy, ale v tomto případě jde o mnohem prozaičtější příběh. Kytarista Iron Maiden Adrian Smith vlastní dům v kalifornském Malibu a o pár ulic dál bydlí Richie Kotzen, kterého proslavila angažmá v kapelách Poison, Mr. Big nebo The Winery Dogs. Oba chodili kolem sebe tak dlouho, až začali v Adrianově domě spolu jednou jamovat a zjistili, že je to baví. První, co spolu nahráli, byla svižná skladba Running. Kotzen totiž obsloužil napoprvé i baskytaru a bicí. A potom už to šlo jak na běžícím pásu. 

Výsledkem je kolekce devíti hardrockových, bluesem zabarvených písní, v nichž hrají pochopitelně prim kytarová sóla, ale bez zbytečných exhibicí. Se třemi skladbami vypomohl oběma borcům také bubeník Tal Bergman z Kotzenovy doprovodné kapely a na dálku si zabubnoval v Solar Fire díky streamovací službě i Nicko McBrain z Iron Maiden. Celé to pak produkoval Kevin Shirley, který je nejčastěji vidět po boku Joea Bonamassy. 

Deska si přitom bezstarostně plyne a teprve až s každým dalším poslechem odkrývá skryté momenty, jež pozvolna zalézají pod kůži. You Don’t Know Me nebo I Wanna Stay jsou toho důkazem. Sečteno, podtrženo, není to odvaz, který napoprvé zvedne ze židle, nýbrž tradiční nahrávka, v níž se pánové vrací někam do sedmdesátých let. Nesnaží se jeden druhého trumfovat, ale jako muzikanti se navzájem respektují, a to je na albu nejpříjemnější. Ocenili to i fanoušci, kteří pomohli desce v britské hitparádě na sedmnáctou příčku a v USA na desátou. Ve specializovaných žebříčcích to bylo ještě o fous lepší, s čímž asi Smith ani Kotzen nepočítali. Vždyť si šli zahrát jen tak pro radost. Možná o důvod víc, proč už teď oba plánují druhé pokračování.

SMITH/KOTZEN
Smith/Kotzen
BMG  47:18
HARD ROCK, BLUES ROCK
ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE