STELL/\RIS vydává dlouho očekávaný single s názvem „Avatar“

DSC07619 1

V pátek 3.2.2023 vydala pražská formace STELL/\RIS dlouho očekávaný single s názvem „Avatar“, kterým otevírají nové směřování kapely ve spolupráci s americkým producentem Jonathanem Dolesem z KonKrete Studios LA (Cane Hill, For the Fallen Dreams a další). V loňském roce kapela nasadila vysoké koncertní tempo a představila tak širokému publiku napříč předními českými festivaly i zahraničními koncerty své debutové EP „Upside Down“, vydané právě v roce 2022. V letošním roce se můžeme těšit na debutové album, které se ponese v duchu moderního metalu a obrovského zvuku právě z pera Jonathana Dolese.

„Avatar“ je první vlaštovkou zmiňovaného alba. Kapela v něm vsadila na mainstreamovější přístup moderního metalu, kde se fanoušci dočkají jak chytlavého refrénu, tak brutálních screamů zpěvačky Nicol. Samotný text se týká problematiky, která je s rozšiřujícím se vlivem sociálních sítí a kyber prostoru obecně bohužel velice aktuální. Jedná se o kyberšikanu, která má sice spousty forem, ale vždy jen jediný výsledný efekt u oběti – bolest. Sama kapela si ve svých začátcích prošla kyberšikanou, přičemž zejména Nicol byla tímto chováním těchto jedinců značně zasažena. Nyní tak ve spolupráci s Jonathanem dostala možnost vyjádřit se k tomuto problému (a to dost explicitně!) a pojmout „Avatara“ jako formu terapie. Kapela věří, že tento song může pomoci lidem, který se s kyberšikanou potýkají, aby v sobě našli sílu a postavili se sami za sebe. Protože jen slaboši se schovávají za svého avatara.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE