Totální nasazení jde do metalového Mordoru v plné zbroji

Totální nasazení, slánská punkrocková skupina, která letos oslaví velkým říjnovým koncertem v pražské Lucerně 30 let své existence, je známá nejen svými hudebními žánrovými přesahy, ale také tím, že se do sbírky svých videoklipů nebojí zařadit i některé „mile střelené“ kousky. Ve své aktuální klipové novince tentokrát  přichází dle svých slov s nejmetalovějším klipem historie.

O tom, že slánskému kvartetu není nic svaté a že si dovedou udělat legraci nejen ze všeho, ale také sami ze sebe, se už nějaký ten pátek ví. Po deseti letech od Samowaru si tentokrát Totáči vzali opět na paškál heavy metal a natočili metalový klip se vším všudy. „V našich začátcích jsme chtěli hrát metal, ale neuměli jsme to, takže z toho tak nějak vylezl náš zvláštní vlastní styl. Ovšem snu, natočit nejmetalovější klip u nás, jsme se nikdy nevzdali,“ říká autor nápadu, zpěvák a  baskytarista Sváťa Šváb. Píseň Mordor, na kterou klip vznikl, přitom není žádnou novinkou a pochází z alba Zbytečná kapela.cz, které vyšlo již v roce 2014 (pro úplnost se sluší dodat, že jde o coververzi skladby německých metalových Running Wild z jejich druhé desky vydané v roce 1985 pod názvem Branded and Exiled). Nicméně na fakt, že Totáči rádi točí klipy i na starší songy, jsou fanoušci kapely už tak nějak zvyklí. „Klip s velkou a náročnou výpravou, kostýmy a početným komparsem jsme u Junek film natočili už v roce 2015, ale nějak se nám  ho nedařilo včas dokončit. A protože se nám později už nehodil do našich plánů, tak jsme ho uložili, že se k němu někdy vrátíme. Ten správný čas nastal až po dlouhých pěti letech během nedávného nouzového stavu, kdy byla přesně ta ideální doba se mu znovu začít věnovat a klip dokončit, “ dodává manažer kapely Aleš.

A na závěr ještě pár zajímavostí k metalovému klipu Mordor. Většina členů kapely na sebe odmítla při natáčení navlékat 30 kg těžkou plátovou zbroj a tak klip natáčel sám autor scénáře Sváťa Šváb společně se svým bratrem a manažerem kapely. Celkové množství kovu početného víc jak pětisethlavého komparsu těžkooděnců se odhaduje na asi 15 tun železa. Zatím žádná česká kapela, natož metalová, nepřišla s takovým množstvím kovu jako právě Totální nasazení, které zvažuje v této souvislosti i podání přihlášky do české knihy rekordů. Jak se metalový klip kapele povedl, posuďte sami níže.

V červnu už by mělo být možné vidět Totální nasazení i live. Kdy a kde se dozvíte ze stránek kapely.

Registrace 30 dnů zdarma

Rock&Pop zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box