V klubu Roxy se schyluje k velké reggae události – přijedou i legendární The Wailing Souls

Ve středu 27. dubna přivítá pražský klub Roxy akci Rototom & Friends Europe. Největší světový reggae festival Rototom Sunsplash pořádá na jaře unikátní evropské turné hvězd světové reggae scény a jedna z jeho zastávek je naplánována právě do Roxy. Připravena by měla být tříhodinová show, během níž se na scéně potkají legendy roots reggae, kapela The Wailing Souls, představitel aktuálního jamajského new roots reggae Junior Kelly nebo syn Ziggy Marleyho Daniel „Bambaata“ Marley, který ve své tvorbě mísí reggae s vlivy hip hopu či rhythm and blues.
The Wailing Souls lze považovat za jednu z aktivních legend jamajského roots reggae. Tak jako naprostá většina jamajských skupin také Wailing Souls se potkali jako chlapci potloukající se po kingstonském ghettu a stejně jako slavné The Wailers si je vzal pod svá „trenérská“ křídla velký hudebník a učitel talentů z ulice Joe Higgs. Původně vznikli v r. 1964 jako The Renegades, a to v sestavě Winston „Pipe“ Matthews, Lloyd „Bread“ McDonald a George „Buddy“ Haye. Po čase se k triu přidal ještě Rudolph „Garth“ Dennis, který je známý rovněž jako spoluzakladatel neméně slavných Black Uhuru. „Pipe“ a „Bread“ působí ve skupině dodnes, „Garth“ se po letech rovněž do sestavy vrátil. Na svém kontě mají přes dvacítku řadových alb a jako zajímavost lze vypíchnout např. i jejich účast na soundtracku k populárnímu filmu Kokosy na sněhu, kde jsou zastoupeni hned trojicí skladeb.
Dlouhou afterparty ošetří jedna z ikon festivalu Rototom Sunsplash – Lampa Dread ze slavného římského soundsytému One Love Hi Powa a českou scénu bude zastupovat projekt Sirene Factory, za kterým se skrývá všeuměl Adam Lanči (Cocoman, Coco Jammin).
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tw5lIdSYFDM[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE