V klubu Roxy se schyluje k velké reggae události – přijedou i legendární The Wailing Souls

Ve středu 27. dubna přivítá pražský klub Roxy akci Rototom & Friends Europe. Největší světový reggae festival Rototom Sunsplash pořádá na jaře unikátní evropské turné hvězd světové reggae scény a jedna z jeho zastávek je naplánována právě do Roxy. Připravena by měla být tříhodinová show, během níž se na scéně potkají legendy roots reggae, kapela The Wailing Souls, představitel aktuálního jamajského new roots reggae Junior Kelly nebo syn Ziggy Marleyho Daniel „Bambaata“ Marley, který ve své tvorbě mísí reggae s vlivy hip hopu či rhythm and blues.
The Wailing Souls lze považovat za jednu z aktivních legend jamajského roots reggae. Tak jako naprostá většina jamajských skupin také Wailing Souls se potkali jako chlapci potloukající se po kingstonském ghettu a stejně jako slavné The Wailers si je vzal pod svá „trenérská“ křídla velký hudebník a učitel talentů z ulice Joe Higgs. Původně vznikli v r. 1964 jako The Renegades, a to v sestavě Winston „Pipe“ Matthews, Lloyd „Bread“ McDonald a George „Buddy“ Haye. Po čase se k triu přidal ještě Rudolph „Garth“ Dennis, který je známý rovněž jako spoluzakladatel neméně slavných Black Uhuru. „Pipe“ a „Bread“ působí ve skupině dodnes, „Garth“ se po letech rovněž do sestavy vrátil. Na svém kontě mají přes dvacítku řadových alb a jako zajímavost lze vypíchnout např. i jejich účast na soundtracku k populárnímu filmu Kokosy na sněhu, kde jsou zastoupeni hned trojicí skladeb.
Dlouhou afterparty ošetří jedna z ikon festivalu Rototom Sunsplash – Lampa Dread ze slavného římského soundsytému One Love Hi Powa a českou scénu bude zastupovat projekt Sirene Factory, za kterým se skrývá všeuměl Adam Lanči (Cocoman, Coco Jammin).
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tw5lIdSYFDM[/youtube]

Související články

Adam Lanči – Přijde den

VLASTNÍ NÁKLAD   39:39   REGGAE / DANCEHALL První sólovou desku pod svým občanským jménem vydává tak trochu v ústraní a nenápadně reggae zpěvák a producent Cocoman. Album jde poněkud za hranici jeho nejznámější produkce. Samozřejmě, základy v reggae a dancehallu jsou nepřeslechnutelné, narazíte na ně však v poněkud modernějších mutacích. Stejně tak jsou ale zřetelné další…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<