Zpěvačka Nelly a producent Niko zažehli Fire

nelly

Fire se jmenuje nová písnička mladé popové zpěvačky Nelly, ve které spojila síly se zpěvákem a producentem Nikem. Novinka navazuje na úspěšný singl Revolution, jež byl anglickou prvotinou v repertoáru Nelly. O umělecky pojatý videoklip se speciálními 3D efekty se postaral režisér Milan Balek a Štěpán Šimek. Novinka vyšla na všech streamovacích službách a kanále YouTube.

Singl Fire nabízí éterický nádech a moderní sound, který může konkurovat zahraniční hudební produkci, a to právě díky producentovi Nikovi, který studoval hudbu v Los Angeles. „Písnička vznikla už dříve, původně s českým textem, ale nebyla jsem s ní vůbec spokojená. Čeština mi do ní neseděla. Rozhodli jsme se zkusit tedy angličtinu a najednou písnička začala fungovat a podařilo se v ní vyjádřit i mé aktuální pocity,“ přibližuje vznik aktuální novinky Nelly.

Oba umělci jsou naladěni na stejnou vlnu a jistě nejde o první ani poslední věc. „Při tvorbě jsme si ujížděli s Nelly na podobné hudbě jako například Sigrid. Našli jsme tedy hodně společné inspirace. Vibe jsme myslím trefili hned. Song vznikl jen na pianu a už tehdy nás oba bavil, takže produkci bylo radost tvořit,“ chvalí spolupráci Niko.

Snový videoklip, který zve na pouť za šamany, poukazuje na strachy, které si každý člověk nese, odvahu a cestu ze dna zpět na vrchol. „Všichni se bojíme, že zklameme sami sebe, spadneme na dno. Obavy a strachy, které nás dokáží ovlivňovat, vyjadřuje právě oheň. Každá bolestivá zkušenost však člověka zocelí a čím více se spálí a projde těžkým obdobím, tím vyjde silnější. Šaman a kmen znázorňují v klipu odvahu a sílu odrazit se ode dna a překonat všechny strachy. Ukazují novou cestu, která ale nemusí být vždy jednoduchá,“ přibližuje děj Nelly.

Režie klipu se ujal režisér Milan Balek. Štěpán Šimek pak vytvořil ojedinělý způsob použití 3D efektů, které ještě nikdo v klipu tímto způsobem nepoužil. „Pro mě byl tento projekt poměrně výzva. Ze záběrů pouze ze studia na zeleném plátně jsem měl vytvořit slunečnou krajinu, na které se Nelly pohybuje. Záleželo tedy hodně na mé představivosti. Každopádně zpracování požadovalo i přesné nasvícení na place, aby vše v postprodukci správně ladilo. Následně jsme skoro v každém záběru počítačově dodělávali oheň, což zabralo dost času. Ale s Milanem jsme s finálním výsledkem spokojeni a myslím, že stojí za zhlédnutí,“ vybízí Štěpán Šimek.

Nelly usilovně pracuje na své nové desce, kterou plánuje vydat už letos na podzim.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE