AC/DC – Power Up Tour

AC DC

Detaily akce:

21. 7. 2024

Čas: 21:00 - 23:30
Místo konání: Bratislava, letiště Vajnory


Australská rocková legenda AC/DC se po osmi letech vrací na koncertní pódia! Od května do srpna budou brázdit Evropu v rámci Power Up Tour. I když Praha na seznamu zastávek chybí, fanoušci se mohou těšit na několik koncertů v Německu, dva červnové koncerty ve Vídni a vystoupení 21. července v Bratislavě.

Zásadní zprávou pro fanoušky je, že na cesty se s kapelou opět vydá zpěvák Brian Johnson. Kvůli problémům se sluchem nedokončil poslední turné k albu “Rock or Bust” (2014), kde ho nahradil Axl Rose z Guns N’ Roses. Nyní, ve svých šestasedmdesáti letech, je Johnson opět připraven vystoupit na pódiu, společně s kytaristou a zakladatelem kapely Angusem Youngem, který v březnu oslaví devětašedesáté narozeniny.

Vedle Anguse Younga se v sestavě objeví kytarista Stevie Young, který se stal členem kapely po smrti svého strýce Malcolma Younga. Tentokrát se však fanoušci dočkají zcela nové rytmické sekce. Novým bubeníkem AC/DC je Matt Laug, který se v této roli poprvé představil na loňském festivalu Power Trip. Laug, známý ze spolupráce s Alice Cooperem a Slashem v jeho projektu Snakepit, bude hrát po boku zkušeného baskytaristy Chrise Chaneyho. Chaney, který se proslavil v kapele Jane’s Addiction, byl stejně jako Laug členem doprovodné kapely Alanis Morissette. Tento veterán nahradí Cliffa Williamse, který se rozhodl zůstat v rockovém důchodu.

Poslední album AC/DC, nazvané Power Up, vyšlo v listopadu 2020. Na jeho nahrávání se podílel i dlouholetý bubeník Phil Rudd, který v kapele hraje od roku 1975. Jeho absence na letošním turné je způsobena osobními problémy, protože jeho partnerka Toni Wilsonová bojuje s rakovinou prsu.

AC/DC tak vyrazí na Power Up Tour s energií, kterou fanoušci po dlouhých letech očekávají. Těšíme se na jejich návrat a na nezapomenutelné koncerty plné elektrizující rockové hudby!


AC/DC - Power Up Tour

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE