Mrtvým k tanci zahrála melody metalová parta SALIERI

2024 04 24 6628dc63ba7f4 Banner2

Středočeští SALIERI představují videoklip k písni Jen mrtví tančí z alba MEMENTO, které vyšlo v roce 2023. Z tohoto důvodu naše redakce vyzpovídala vůdčího skladatele kapely a fenomenálního kytaristu Tomáše „Hansena“ Treichela !🤘

Tomáši, můžeš nám prozradit, jak vznikla skladba “ Jen mrtví tančí“?

S myšlenkou na tuhle píseň jsem si pohrával už delší dobu, ale pořád se mi ji nedařilo dodělat! K dokončení přispěl až fakt, že byly potřeba dopsat ještě nějaké písně na chystané nové CD! Soukolí šedých buněk se roztočilo, jak by řekl Hercule Poirot a skladba byla na světě. Ovšem co se týče textu tak musím jaksi podotknout, že kdo viděl náš klip a líbil se mu, tak ať se raději příliš nevrtá v textu a nechává se unést vizuální podobou, kterou mu dal režisér, protože kdyby se mělo točit přesně to co jsem měl při psaní textu před očima, tak by se na to pravděpodobně asi nedalo dívat…. a to ani po 22 hodině ani od 18 let a kdo ví, jestli by to na někom nenechalo i trvalé následky!

Kdo přišel s námětem na klip?

Námět klipu jsme konzultovali hned na první schůzce s režisérem a kameramanem Romanem Machancem. Roman přišel s určitou vizí, kterou jsme společně probrali a upravili tak, aby se klip dal zrealizovat. Vizuální zpracování příběhu je výtvor režiséra. Roman Machanec klip nejen režíroval, ale celý ho i natočil.

Jak a kde probíhalo natáčení klipu?

Natáčení videoklipu probíhalo ve dvou fázích. V první fázi se točily záběry kapely a komparzu v kostele v Rostoklatech u Českého Brodu. Ve druhé fázi už probíhalo natáčení hlavní dějové linie s našimi hrdiny, kteří své role sehráli naprosto perfektně. Role “nemrtvých“ skvěle ztvárnila taneční skupina B-different, která si na naši píseň připravila choreo, které je vidět v závěrečných pasážích videa.

Můžeš nám prozradit nějakou veselou historku z natáčení?

Takovou naší veselou příhodou z natáčení je prasknutí blány u snare bubínku. Po prvotním šoku se naštěstí jedna fanynka obětovala a dojela do Prahy pro náhradní blánu, abychom mohli zase pokračovat v natáčení. Věříme, že se náš bubeník ponaučil, a že už od teď bude mít po ruce vždy náhradní blánu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme ať má klip co nejvyšší sledovanost.

 

SALIERI křtí album „Memento“ v sobotu 27.4.2024. Místo konání je Sokolovna Nový Bydžov a podpořit je přijedou hradečtí hard&rolleři MANUAL a speed metalová úderka RIMORTIS z Poděbrad.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE