6 (nejen hudebních) důvodů, proč letos jet na Colours of Ostrava

Festivalů je jako každý rok všude kolem mraky – žánrovky i hudební mišmaše, komorní i masovky, na nichž své spolustanující hledáte půl dne. Z těch českých jich vyniká pár, mezi nimiž najdete právě i Colours of Ostrava. Stálici, která je na české scéně již čtrnáct let a která pravidelně přiváží neokoukané umělce z celého světa. Kvůli komu byste neměli Colours vynechat ani letos?

 1. TAME IMPALA

Zmiňovali jsme ho již tolikrát, že snad ani nemá cenu tento australský psychedelic rockový projekt představovat. Ač se tak nezdá, za Tame Impala stojí pouze jeden člověk, a to Kevin Parker, který se svou vizí elektro-psychedelic-rockového mixu dobývá hudební svět. Dokazují to například až do nebe vychvalující kritiky nebo nominace na cenu Grammy nebo Brit Awards. Pusťte si song Elephant.

Tame Impala
Tame Impala
 1. BOYS NOIZE (live)

Každý, kdo se v elektronické hudbě alespoň maličko pohybuje, už někdy slyšel o Boys Noize, německém producentovi Alexovi Ridhovi. Posledních deset let z něj udělalo legendu se zkušenostmi z největších světových stage, proto by byla velká škoda o tento zážitek přijít. Teprve když uvážíte, že si Boys Noize vybrali ke spolupráci velikáni jako Depeche Mode, Daft Punk nebo legendární režisér David Lynch. Poslechněte si třeba novinku Overthrow.

Boys Noize
Boys Noize
 1. VEGE STÁNKY

Třetí tip je z trochu jiného soudku – kromě skvělé hudby se na Colours soustředí i to nejlepší jídlo. Takže se kromě klasických langošů a klobás, jejichž specifická vůně vás bude strašit ještě týden po festivalu, můžete těšit i na vege koutek, který se za poslední roky nejenom značně rozrostl, ale zároveň uspokojí chuťové buňky všech napříč návštěvnickým spektrem. Nevěříte? Vyzkoušeli jsme za vás.

 1. OF MONSTERS AND MEN

Možná jste si nevšimli, ale organizátoři Colours se v posledních pár letech snaží pravidelně dovážet islandské umělce, například Bjork, Sigur Rós nebo Emilíanu Torrini. V letošním roce je jejich hlavní islandskou hvězdou kapela Of Monsters and Men, indie folková formace, která levou zadní střídá veselejší songy za balady a nebojí se ani lehce okultistického nádechu. Nebojte se Of Monsters and Men ani vy! Pusťte si lednovou novinku Wolves Without Teeth.

Of Monsters and Men
Of Monsters and Men
 1. THE VACCINES

Ani milovníky pořádného energického indie rocku Colours nezklamou, účast totiž potvrdili britští The Vaccines. Jejich retro sound neomrzí a sympatický je i fakt, že se popu nevyhýbají obloukem, naopak ho přijímají s otevřenou náručí a vytvářejí tak další a další polohy, kterými mohou posluchače překvapit. Že překvapují i kritiky, dokazují nominace na prestižní hudební ocenění. Z mladých předskokanů se stala dospělá kapela, tak je běžte omrknout. A předtím si poslechněte nestárnoucí klasiku Post Break-Up Sex.

The Vaccines
The Vaccines
 1. JAN BLOMQVIST & BAND

Ačkoli bychom v tipech mohli pokračovat donekonečna, tento skromný článek zakončíme osobním tipem pro všechny nadšence do fresh elektronické hudby. Jan Blomqvist je totiž absolutní win-win; vliv berlínské taneční scény na něm zanechal tu nejlepší stopu minimal techna s náznakem deep housu, které prokládá zpěvem a při živých vystoupeních i kapelou. A navíc, jeho texty nejsou jen prázdné plky, když zrovna nebudete tancovat, můžete o nich přemýšlet, co víc si přát!

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

 • digitální Rock&Pop
 • archiv časopisu
 • hudební playlisty
 • omezený obsah
 • slevy na nákupy
 • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<