Ace Frehley – Origins, Vol. 2

ace frehley origins vol2

ACE FREHLEY

Origins, Vol. 2

ENTERTAINMENT ONE MUSIC   47:32

HARD ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Že patří Ace Frehley do starého železa? To ani náhodou! Původní kytarista amerických Kiss chytil druhou mízu a dává bývalým kumpánům pěkně na frak. Alespoň pokud jde o studiové nahrávky. Jeho poslední deska Spaceman (2018) byla upozorněním Paulu Stanleymu a Geneu Simmonsovi na to, jakou udělali chybu, když ho nevzali s sebou na rozlučkové kissácké turné a pochybovali o něm. 

Zatímco oba těží ze slavné minulosti a v podstatě ustrnuli na místě, Frehley je i nadále plný invence a není divu, že už podruhé odhalil hudební kořeny na uceleném albu coverů. Měl k nim specifický vztah už za svého působení v Kiss. Stačí třeba připomenout desku Dynasty (1979), na níž mimo jiné zazněla polozapomenutá 2,000 Man od Rolling Stones, kterou Frehley proměnil v chytlavý hit. Podobných příkladů by se našlo víc. Novinka Origins, Vol. 2 navazuje přitom volně na čtyři roky starého předchůdce Origins, Vol. 1 (2016), jenž se s naprostou lehkostí přenesl přes repertoár Rolling Stones, Hendrixe, Thin Lizzy nebo Kinks. A dvojka za ním nijak nezaostává. Možná k tomu přispělo obdobné složení hostujících muzikantů, mezi kterými teď chyběli Paul Stanley, Slash (Guns N’ Roses) a Mike McCready (Pearl Jam), ale zůstali kytarista John 5 (Rob Zombie, ex-Marilyn Manson) nebo Lita Ford, jež doplnili frontman Cheap Trick Robin Zander a kytarista Bruce Kulick, jeden z Frehleyho nástupců v řadách Kiss. A které klasiky tentokrát Ace připomněl? Led Zeppelin, Deep Purple, Beatles, Cream, Mountain nebo The Animals. Vrátil se i k dříve připomenutým hrdinům a stejně tak v jediném bonusu oprášil skladbu domovských Kiss She. Minule to byly tři kissácké písně. 

Hned úvodní Good Times Bad Times dává všem na srozuměnou, že to bude Ace Frehley dělat znovu po svém a nehrne se do přímé konfrontace s Robertem Plantem, protože zná své hlasové možnosti. Daleko více se soustředí na energická kytarová sóla a řádně nabroušený spodek. Vokálem vyčnívají jen 30 Days in the Hole od Humple Pie, již si střihne Robin Zander, nebo stoneovská Jumpin’ Jack Flash s Litou Ford. Přímo nabité energií jsou Lola od Kinks, asi největší chytlavka na desce, či párplovská Space Truckin’. Nejvíce však Frehleymu naturelu sedí Never in My Life od skupiny Mountain. 

Druhý výlet do rockové historie se tedy kytaristovi z Pensylvánie opět vydařil. Jeho poslech není náročný a navíc drží překvapivě pohromadě. Je vidět, že si Ace závěr kariéry opravdu užívá, takže není větším potěšením pro stárnoucí rockery než si užívat spolu s ním. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE