alt-J, Birdy, Ylvis nebo Slaves, Pohoda oznamuje první jména

Ikoničtí alt-J, norští hudební komedianti Ylvis, majitelka nádherného hlasu a headlinerka zamilovaných Birdy, aktuálně nominovaná na cenu Grammy, nebo Slaves – dva šílení britští pankáči nominovaní na Mercury Prize: to jsou jedni z prvních jmen trenčínské Pohoda, která mezi 6. a 8. červencem 2017 po jedenadvacáté otevře své brány. Festival aktuálně patří mezi absolutní evropskou špičku, což stvrzuje nejen vyprodaný poslední ročník, ale také řada ocenění. Letošní čtyřnásobné umístění na shortlistech European Festival Awards je nejvýraznějším úspěchem v historii Pohody. Hudební profesionálové ocenili Pohodu třemi nominacemi – v kategorii Best festival line up a Best promoter a Michal Kaščák se objevil v prestižním shortlistu v kategorii Award for Excellence and Passion, kde se jeho jméno skví vedle takových osobností, jako je Damon Albarn (Gorilaz, Blur), Ruud Berends (šéf Eurosonicu) či Fruzsina Szép (dlouholetá organizátorka Szigetu a nyní berlínské Lollapaloozy). I díky hlasům fanoušků se Pohoda probojovala také mezi deset nejlepších středně velkých festivalů v Evropě za rok 2016.
Momentální cena vstupenek je 89€ a platí do 22. května 2017 nebo do vyprodání 6000 kusů, vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal nebo na webu festivalu. V prodeji jsou rovněž lístky na parkování pro osobní auta či karavany. Více informací na www.pohodafestival.sk či na Facebooku.
Dnes oznámili organizátoři Pohody ještě další jména. V line-upu tak fanoušci již najdou brazilskou zpěvačku Dillon, kterou BBC přirovnává k Lykke Li a fever Ray nebo Berliner Zeitung k Björk. Dále vystoupí C Duncan, talentovaný mladý Skot, jehož dreampop mixující modernu s klasikou mu vynesl nominaci na Mercury Prize. Rakouská sestava Elektro Guzzi, která předvádí originální punkovou verzi instrumentálního techna nebo divoká rakouská sesterská trojka Resisters. Programový blok Pohoda 1997 zopakuje koncerty 1. ročníku festivalu a unikátní živé provedení nejúspěšnějšího slovenského hudebně-humoristického alba z dílny legendárního tria Lasica, Satinský, Filip, které samozřejmě ponese jméno Bolo nás jedenásť.
Závěrem dodejme, že již podruhé je Pohoda nominována také mezi TOP 6 festivalů v rámci Arthur Awards. Šestici nejlepších z celého světa, nominovaných stovkou hudebních profesionálům tvoří vedle Pohody festivaly Isle of Wight, Lollapalooza Berlin, Paléo, Rock Werchter a British Summertime Hyde Park.
Dnes pořadatelé představili také nový vizuální koncept od Milk Design Directors, kteří s festivalem spolupracují přes deset let. Agentura pro 21. ročník oslovila světoznámou dvojici umělců Craig & Karl (spolupracují se značkami jako Nike, Vogue, Chanel, The New York Times či National Geographic). Jejich pojetí trefně ilustruje pestrost a různorodost festivalu Pohoda. Více na Facebooku.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<