Andy Fletcher opustil Depeche Mode

Ve věku 60 let zemřel Andy „Fletch“ Fletcher, který se jako spoluzakladatel a klávesista podílel na změně světové popmusic do podoby synth-popu a nové vlny, díky svým Depeche Mode.
Fletcherovi kolegové z kapely oznámili jeho smrt ve čtvrtek na sociálních sítích. Příčinou smrti byly přirozené příčiny. “Jsme šokováni a naplněni ohromným smutkem z předčasného úmrtí našeho drahého přítele, člena rodiny a kolegy z kapely,” uvedla skupina v prohlášení.
“Fletch měl opravdové zlaté srdce a byl tu vždy, když jste potřebovali podporu, promluvit si, zasmát se nebo si přiťuknout vychlazeným půllitrem.”
Fletcher byl členem Depeche Mode více než 40 let, od jejich oficiálního založení v roce 1980 a jejich debutového alba Speak and Spell z roku 1981 až po jejich nejnovější LP, 2017’s Spirit.
V roce 2020 byli Fletcher a jeho spoluhráči z Depeche Mode – dlouholetí členové Dave Gahan a Martin Gore a bývalí členové Vince Clarke a Alan Wilder – uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame za svou průkopnickou roli v synth-popu, nové vlně a elektronice.

„Krása používání elektroniky spočívá v tom, že hudbu lze nyní dělat ve vaší ložnici,“ řekl Fletcher časopisu Rolling Stone v roce 1990. „Nepotřebujete shromáždit čtyři lidi v nějakém skladišti, abyste cvičili. Nemusíte mít čtyři vynikající muzikanty, kteří mezi sebou bojují. Můžete to udělat ve své ložnici a vše závisí na nápadech.“

Připomeňme si Andyho Fletchera videoklipem “Enjoy The Silence”

 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA