Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají píseň Neustoupím

Aneta Langerova a Juraj Benetin 0D0A Korben Dallas autor Helena Kadlcikova. 5187

Nekonečné čekání končí a na podzim vyrážíme na koncerty,“ ohlašuje zpěvák slovenské kapely Korben Dallas Juraj Benetin připravované společné turné Nekonečně s Anetou Langerovou. Jako lákadlo na šest listopadových koncertů v Česku a na Slovensku nyní vydávají novou píseň Neustoupím doprovázenou působivým „vodním” klipem natočeným na rakouském jezeře Neusiedler See. Spolupráce obou interpretů navazuje na první společnou skladbu Sen před sedmi lety i před třemi roky plánované turné k EP Konečně, které muselo být z důvodu koronavirové pandemie několikrát přeloženo a zrušeno. Zároveň s novým singlem Neustoupím vychází jako album Nekonečně digitálně sedm společných předchozích písní, které se pak na podzim objeví také na vinylu.

Videoklip:

Od prvního okamžiku, kdy jsem se s Korben Dallas setkala a natočili jsme Sen, jsem věděla, že spolupráce nezůstane jen u jedné písně. Chuť se opět setkat nejen ve studiu v nás přetrvala až doteď. A tak kluci napsali další krásnou píseň, která doplňuje naší nekonečnou sbírku. Skladba vypraví o lidských hranicích, o tom, že neexistuje jistota, co zítřek přinese, ale také o tom, že život není tak dlouhý na to, abychom dělali kroky směrem, kterým jít nechceme. Je to napínavý dialog dvou přístupů k životu. Teď by mě už jen zajímalo, který z nich bude kterému posluchači bližší,” směje se Aneta.

Na turné bude Anetu a Korben Dallas doprovázet klavírista Jakub Zitko a violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová. Oba jsou dlouholetými spolupracovníky Anety Langerové a členy její koncertní kapely. Barová působila se členy Korben Dallas v projektě Tugriki. V rámci programu plného hudebních přesahů tak zazní nejen společné skladby, kterých je již osm, ale také samostatná tvorba obou interpretů.

Chtěli jsme, aby se koncerty odehrály na speciálních místech. V Bratislavě tak zahrajeme například v prostorech nedávno otevřené zrekonstruované Slovenské národní galerie. Půjde o vůbec první koncert, který tam proběhne,” říká baskytarista Korben Dallas Lukáš Fila. „Jinde zahrajeme na místech, která navštěvujeme pravidelně a máme je prostě rádi.” Turné tak dále zavítá do pražského Paláce Akropolis, brněnské Flédy, košické Tabačky, žilinského Městského divadla a ostravského Akordu.

Autorem klipu Neustoupím je filmař Braňo Špaček. „Klíčové je pro mě to, jaký je prostor mezi zvuky v písničce – kde je v tom spektru rytmus, síla a barva zvuků a melodie zpěvu. To mi řekne, v jakém prostředí se bude odehrávat obraz. V tomto případě je to vodní hladina,” vysvětluje Špaček koncepci klipu, který natočili na rakouském jezeře Neusiedler See. „Co se týká obsahu, vždy se držím toho, co právě žijeme. Je to příběh o tom, že ještě i po apokalypse zůstávají vztahy mezi námi. Ty jsou důležitější než všechny věci, kterými jsme obklopeni. A i kdyby všechno zaplavila voda, naděje se skrývá ve vztazích,” doplňuje Špaček.

Stáli jsme po kolena ve vodě, okolo nás procházely rakouské rodiny, nad hlavami nám lítal dron a nervózní turisté čekali, než Aneta a Juraj vrátí půjčený motorový člun,” popisuje natáčení bubeník Korben Dallas Ozo Guttler.

Od vydání první společné písně Sen Anety Langerové s Korben Dallas uběhlo již sedm let. Turné k EP Konečně, které bylo naplánované na duben 2020, překazila pandemie koronaviru, stejně tak dopadly koncerty přeložené na podzim téhož roku. Oba interpreti pak byli zaměstnání vlastními projekty – Aneta Langerová vydala na konci roku 2020 úspěšné album Dvě slunce, se kterým koncertuje, Korben Dallas od začátku roku 2022 koncertovali se svojí vlastní novou deskou Deti rýb.

Všechny informace o turné a předprodeji českých koncertů najdete na www.langerovaaneta.cz, na slovenské koncerty běží v sítích Predpredaj.skTicketportal.

Turné Korben Dallas + Aneta Langerová „Nekonečně“:

  1. 11. 2023 Praha – Palác Akropolis
    7. 11. 2023 Brno – Fléda
    8. 11. 2023 Ostrava – Akord
  2. 11. 2023 Košice – Tabačka Kulturfabrik
    13. 11. 2023 Žilina – Mestské divadlo
    14. 11. 2023 Bratislava – Slovenská národná galéria

Album Nekonečně k poslechu: https://lnk.to/KorbenDallasLangerovaNekonecne

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE