Aneta Langerová uvádí klip a vyráží na letní turné

langer

Aneta Langerová uvádí nový videoklip k apokalyptické písni Tělo 2086 a vyráží na letní koncertní turné Dvě slunce. Turné nese název podle stejnojmenného alba, které Aneta v létě poprvé živě představí fanouškům.

Sérii koncertů odstartovala v pondělí 9. srpna v Praze, kde album i nový videoklip zároveň symbolicky pokřtila. Když Aneta s Jakubem Zitko skládaly píseň Tělo 2086, nemohli ještě ani tušit, že zanedlouho opravdu přijde doba, kdy se lidé nebudou moci hýbat, líbat a navzájem se dívat přímo do očí. Stejně nemohli tušit, že fanoušci si na nový album Dvě slunce počkají více než půl roku, aby si ho vyslechli živě na letním turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován.

“Kdybychom tak nebyli v absolutní míru Asi bychom věděli Že žijeme bidu Lidi ztratili sílu Ve virtuálním víru Málokdo se dívá Přímo do očí,” zaznívá v písni Tělo 2086.” Při natáčení jsme se nasmáli na absurdních situacích, které vznikají neosobní mezilidské komunikaci. Anonymní svět nikdy nemůže nahradit lidskost. Proto se píseň Tělo 2086 končí slovem Touha, které je plné naděje,”říká Aneta.

Videoklipu se ujal režisér Vítek Bělohradský a vznikal na krásných místech v České republice – na Kokořínsku, v Břvích u Prahy, v Botanické zahradě v Tróji, v pražském Jazz Dock či na střeše Národního zemědělského muzea v Praze. “S Anetou mě spojuje přátelství založené na dlouholeté spolupráci. Byl jsem poctěn, když mě oslovila ohledně videoklipu k písni Tělo 2086. Byla to pro mě krásná práce plná nápadů, nadšení a radosti, a pro realizaci jsme se snažili udělat maximum. Ale zejména to byla práce s kamarády, které mám rád, “prozrazuje Vítek Bělohradský.

Videoklip Aneta Langerová – Tělo 2086 (oficiální video):

Kromě písně Tělo 2086 se fanoušci mohou zaposlouchat do dalších nových příběhů z alba Dvě slunce živě na letním turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován, které přichází rozzářit nebe českých měst. Na koncertech Anetu doprovází její kapela společně se smyčcovým triem. Těšit se můžete na zkušených muzikantů jako jsou klavírista a producent nového alba Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, baskytarista Miloš Klápště, kytarista Ludvík Kulich, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, houslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak. “Věřím, že vám nové písně budou dobrými společníky. Každý z příběhů má svou vlastní atmosféru. Ta vás snad zavede blíže k tiší vlastní duše. Tak jako mě. Těším se, že se všichni opět setkáme na živých koncertech našeho turné, kde si je společně zazpíváme. Už se nemohu dočkat, až budeme zase na cestách, má to své kouzlo. Velmi mi chyběla interakce s publikem. Atmosféra živého hraní je nenahraditelná. Ať hudba zní a slunce svítí,” říká Aneta.

Na pražském koncertě turné Dvě slunce se Anetě splnil jeden z jejích hudebních snů. Zazpívala si živě s gospelovým sborem Maranatha Gospel Choir, který na albu Dvě slunce dodal na síle písním Na horách sněží, Marie, Jak krásné je být milován a Závrať. Tímto koncertem Aneta s radostí pokřtila CD Dvě slunce, které vyšlo v listopadu 2020 a všichni přítomní se zároveň stali svědky premiéry čerstvě natočeného videoklipu Tělo 2086.

Videopozvánka na turné:

Termíny turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován „Pod širou oblohou“:

  1. 8. 2021 – Praha, šapitó Azyl78
  2. 8. 2021 – Uherské Hradiště, kolejní nádvoří – jezuitská kolej
  3. 8. 2021 – Solanec pod Soláněm, amfiteátr Zvonice Soláň
  4. 8. 2021 – Hradec Králové, letní kino Širák v rámci festivalu „Na jednom břehu“ / 18th World Music Festival
  5. 8. 2021 – Praha, letní scéna Vyšehrad
  6. 8. 2021 – Zámek Nebílovy, nádvoří zámku
  7. 8. 2021 – Hrad Kašperk, nádvoří hradu
  8. 8. 2021 – Jablonec nad Nisou, letní scéna Eurocentra
Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE