Anna K. vydává po šesti letech nové album „Údolí včel“

AnnaK12UPR kredit ALZBETA JUNGROVA

Anna K. právě vydává nové album Údolí včel.  Stejnojmenný aktuální singl je v týdnu vydání alba pátou nejhranější domácí skladbou na českých rádiích a novinka „Apollo 11“ se umístila na dvacátém místě dnešního playlistu Spotify „New Music Friday“. Letošní rok je pro zpěvačku obzvlášť pestrý, plný novinek a výročí. Je to přesně třicet let od vydání její první desky „Já nezapomínám“.  Společně s Českou televizí v posledních měsících natáčí svůj bilanční dokument.  Novinka „Údolí včel“ rozšíří její diskografii na 9 studiových alb. Vznikalo šest let a představí 9 skladeb plných citu. Více informací najdete v tiskové zprávě.

Nové album „Údolí včel“ vznikalo v průběhu posledních 6 let a představí 9 autentických skladeb plných citu. „Je to taková moje láskyplná výpověď. Je to velmi osobní album plné životní pravdy, prožitků. Je o síle vztahu, síle lásky. Což může znít jako klišé, ale tak to opravdu není. Je o pocitu sounáležitosti, který člověku pomáhá překonat obrovské pády, až na samé dno, ale také intenzivně vnímat pocity radosti a vítězství,“ říká o nově vydaném albu Anna K.

Všechny skladby, které na albu jsou, napsal i tentokrát partner Anny K., kytarista Tomáš Vartecký. Spolupracovali na něm šest let v různých životních etapách. Rodilo se postupně v jejich domácím studiu ve Vraném nad Vltavou. Na albu se vedle Tomáše Varteckého podílel mj. i kytarista skupiny Bon Jovi Phil X a někdejší bubeník skupin Foreigner a Whitesnike Brian Tichy. Několika písničkám dal výslednou podobu slavný americký producent Chris Lord-Alge (Green Day, Billy Talent, Muse a další).

Z nového alba už jsou v éteru tři písničky. Vedle titulního „Údolí včel“ se nejen radiovými hity staly „Na malou chvíli“ a „O Tobě i o mně“. Už nějaký čas zaznívají na každém koncertě Anny K., na letních festivalech a nebudou samozřejmě chybět ani na tradičním předvánočním akustickém turné, které startuje 9. listopadu v Chomutově. Zbylé skladby z desky Anna K. představí naživo se svou kapelou příští rok 25. 4. 2024 na koncertě v pražském Fóru Karlín a 27. 4. 2024 v brněnské Sonu, kde nové album také s fanoušky pokřtí.

Název novému albu dal aktuální rádiový hit „Údolí včel“. Pohádkově laděná písnička o rytíři, který se vydává za svou láskou i za cenu toho, že za ni položí život. „Tou písní říkáme, že za každý dlouholetý vztah, za kterým je velká láska, stojí bojovat jako o život, ačkoli třeba neprožívá nejrůžovější časy“, vysvětluje Anna K. Na novém albu je také „Apollo 11“, písnička, která vznikla v době, kdy svět slavil 50. výročí stanutí prvního člověka na Měsíci. Anna K. s Tomášem Varteckým v ní použili i slavný výrok amerického astronauta Neila Armstronga „Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo“. Hlas Tomáše Varteckého je slyšet vedly Anny K. v singlu „Údolí včel“ a také ve vánoční písničce „Na vločce“, jenž celé album uzavírá.

Tři dekády vystupuje zpěvačka pod uměleckým jménem Anna K. Její kariéra, ale začala v divadle Semafor už dávno před tím, než se stala populární zpěvačkou. Letos si připomíná třicet let od vydání svého debutového alba „Já nezapomínám“. U této příležitosti vzniká v režii Víta Bělohradského unikátní dokument, ke kterému Anna K. dodává: „Bude to taková milá filmová rekapitulace mé dlouhé profesní, ale i životní dráhy. Prošla jsem dlouhou cestu a na ní potkala spoustu velmi inspirativních a úžasných osobností, od kterých jsem se měla tu čest učit a učím se dál. Mám velkou radost, že můžu s úctou říct, že moje písničky oslovují a možná i trochu inspirují a motivují lidi, kteří chodí na moje koncerty a poslouchají moje desky. Je to splněný sen.“ O obal desky „Údolí včel“ se postaral zpěvák skupiny Kurtizány z 25. avenue, grafik Daniel Kurz, autor obrazu na obalu předchozího alba Anny K. „Světlo“ (2017).

Tracklist alba:

1. Údolí včel

2. Černý tulipán

3. Na malou chvíli

4. Normální není vůbec nic

5. Kovboj

6. Apollo 11

7. Ať to nikdy neskončí

8. O Tobě i o mně

9. Na vločce

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

BON JOVI Šedesát let uhlazeného rockera

Jon Bon Jovi, lamač dívčích srdcí, slaví 2. března šedesátiny. I rockeři stárnou. Za sebou toho má na hudební scéně dost, a tak se pojďme na jeho život podívat blíže. TEXT: MILAN MENČÍK Jeho rodiče byli mariňáci. Postupem času se ale z otce stal holič a z matky květinářka. Jon měl odmalička velké umělecké sny a jeho rodiče ho podporovali. Původním jménem…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE