fbpx

Anneke Van Giersbergen – The Darkest Skies Are the Brightest

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Původně Anneke van Giersbergen zamýšlela napsat tento materiál pro svou skupinu VUUR, se kterou dosud natočila jediné album. Jenže kapela se jí přestala finančně vyplácet a mezitím se začalo hroutit také její manželství. VUUR byli tedy odsunuti na druhou kolej a zpěvačka ze země tulipánů dala volný průchod emocím. Z jejího bolavého srdce vytryskla spontánně upřímná osobní zpověď přetavená v intimní akustickou nahrávku. 

Po progresivním metalovém žánru či zkreslených elektrických kytarách není na třetí sólovce Anneke van Giersbergen ani památky. Jedenácti novým písním dominují totiž akustická kytara a smyčce, občas se přidají perkuse, lesní rohy a jednou dokonce trubka. Nad tím vším pak vyčnívá úžasný vokál čarující s atmosférou desky. Co je však nejdůležitější, nahrávka, přestože je veskrze melancholická, nenudí. Naopak. 

S každou další skladbou graduje a přináší takové skvosty jako Hurricane, I Saw a Car, Keep It Simple, Losing You nebo předposlední svižnou Survive, kterou vzápětí střídá křehká balada Love You Like I Love You. Výsledek je famózní. Skromnější produkce Gijse Coolena navíc ukazuje, že i za málo peněz se dá natočit skvělá deska. A Anneke? Čiší z ní odhodlání bojovat za lásku. Je natolik přesvědčivá, že by byl hřích si ji neposlechnout. Zvláště, když nám na albu The Darkest Skies Are the Brightest dává návod, jak čelit velkým životním výzvám.

 

ANNEKE VAN GIERSBERGEN

The Darkest Skies Are the Brightest

INSIDE OUT MUSIC  41:48

ALTERNATIVNÍ ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Související články

Rock&Pop 11/13

Sting, Paul McCartney, Bob Dylan, Elton John, Placebo, Pearl Jam, Earth Wind & Fire, Olympic, Anneke van Giersbergen, Tom Odell, Panic! At The Disco, Sepultura, Revamp, Apocalyptica, Korn, Půlnoc, The Smashing Pumpkins, Paul Kosoff, Angelo Branduardi   Titulka: Sting 00

Komentáře