Anneke Van Giersbergen – The Darkest Skies Are the Brightest

ANNEKE VAN GIERSBERGEN

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Původně Anneke van Giersbergen zamýšlela napsat tento materiál pro svou skupinu VUUR, se kterou dosud natočila jediné album. Jenže kapela se jí přestala finančně vyplácet a mezitím se začalo hroutit také její manželství. VUUR byli tedy odsunuti na druhou kolej a zpěvačka ze země tulipánů dala volný průchod emocím. Z jejího bolavého srdce vytryskla spontánně upřímná osobní zpověď přetavená v intimní akustickou nahrávku. 

Po progresivním metalovém žánru či zkreslených elektrických kytarách není na třetí sólovce Anneke van Giersbergen ani památky. Jedenácti novým písním dominují totiž akustická kytara a smyčce, občas se přidají perkuse, lesní rohy a jednou dokonce trubka. Nad tím vším pak vyčnívá úžasný vokál čarující s atmosférou desky. Co je však nejdůležitější, nahrávka, přestože je veskrze melancholická, nenudí. Naopak. 

S každou další skladbou graduje a přináší takové skvosty jako Hurricane, I Saw a Car, Keep It Simple, Losing You nebo předposlední svižnou Survive, kterou vzápětí střídá křehká balada Love You Like I Love You. Výsledek je famózní. Skromnější produkce Gijse Coolena navíc ukazuje, že i za málo peněz se dá natočit skvělá deska. A Anneke? Čiší z ní odhodlání bojovat za lásku. Je natolik přesvědčivá, že by byl hřích si ji neposlechnout. Zvláště, když nám na albu The Darkest Skies Are the Brightest dává návod, jak čelit velkým životním výzvám.

 

ANNEKE VAN GIERSBERGEN

The Darkest Skies Are the Brightest

INSIDE OUT MUSIC  41:48

ALTERNATIVNÍ ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE