Axel Rudi Pell – Sign of the Times

axel rudi pell sign of the times

AXEL RUDI PELL

Sign of the Times

SPV / STEAMHAMMER   54:50

HEAVY / HARD ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Bývalý kytarista německých Steeler Axel Rudi Pell si od konce osmdesátých let vydělává na živobytí sám a změnil se za tu dobu v hardrockového dělníka, který nás každý druhý rok obšťastňuje novou deskou nebo alespoň nějakou kompilací či výběrem balad. Živáky ani nepočítám. Studiovka Sign of the Times je už jeho osmnáctá a opět nese jeho typický rukopis. 

Na rozdíl od svého předchůdce Knights Call (2018) ji však osvěžuje hit Bad Reputation nebo reggae vsuvky v Living in a Dream, což dělá z novinky v dlouhé řadě Axelových desek nahrávku s puncem mírné nadprůměrnosti a mohli by ji tak vnímat i skalní fanoušci. Pochopitelně nemůže chybět ani baladický příspěvek v As Blind As a Fool Can Be, se kterým se už dopředu počítá pro jednu z příštích kompilací. Největší sázkou na jistotou je ovšem doprovodná kapela, jež se ustálila v sestavě, které už nějaký čas vévodí vedle principála zkušený bubeník Bobby Rondinelli (Blue Öyster Cult, Rainbow, Quiet Riot či Black Sabbath) nebo famózní americký zpěvák Johnny Gioeli, bez něhož si nelze tvorbu Axela Rudiho Pella v posledních letech vůbec představit. 

Nečekejme nic nového pod sluncem. Jen další kolekci deseti písní se spoustou kytarových vychytávek a několika tradičně chytlavými refrény. Současníky nejspíš neosloví. Ostatně, není pro ně určena. Ale pro pamětníky poctivého hard rocku může znít přímo rajsky a zahřát je na duši. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE