B-Side Band a různí interpreti – Folk Swings

b side band flok swings

Různí interpreti a B-Side Band

Folk Swings

BUJOART / UNIVERSAL SWING

60:41

 

MILAN MENČÍK

 

Folkový žánr sice v současné době není nijak masivně tlačen médii do popředí, stejně však má u nás velkou popularitu a při vzniku spousty nových mladých kapel se ani nezdá, že by byl na úhynu. Lidé si často pějí folkové písně u táboráků a některé z nich se dostaly i do překvapivého projektu kapely B-Side Band Folk Swings. Jak už název napovídá, skladby převážně z tohoto žánru (s čestnou výjimkou debutového singlu Ewy Farné Měls mě vůbec rád) dostaly od Petra Kovaříka a Pavla Zlámala nový jazzový kabátek a přišli si je vesměs (znovu s jednou výjimkou v podobě písně Podvod od Jana Nedvěda, která je čistě instrumentální a album uzavírá) zazpívat častokrát sami původní interpreti Vlasta Redl, Jarek Nohavica, Jaroslav Samson Lenk, Slávek Janoušek či Radek Pastrňák. 

Některé se povedly lépe (velmi dobrý otvírák Tak vidíš v podání Vlasty Redla a Vojty Dyka, hit od Hoboes Tereza v podání Petra Tomana a Kristýny Daňhelové, Zatímco se koupeš od Jarka Nohavici), jiné hůře (Ewa Farna v Měls mě vůbec rád prokazuje, jaká je skvělá zpěvačka, ale jazz tomuhle fláku s pubertálním textem nesedí). Úplnou trefou vedle je skladba Děkuji, již v originále velmi skromně, vroucně, syrově a důvěryhodně podal Karel Kryl. V podání Vojty Dyka je dokonalá, geniální, velkopanská, což jí vůbec nesedí. 

V opačném spektru pak zase je Pokáčova hravá a vtipná Co z tebe bude. Je to dost možná nejlepší píseň celé desky, která působí trochu nevyrovnaně, ale určitě se na ní najde daleko více pozitiv než negativ. Ewa Farna s Vojtou Dykem zpívají i duet Kočky, původně od Nerezu, v němž právě jejich skvělé pěvecké výkony dávají skladbě šťávu a drajv. Jednoduše baví. A to je hlavní cíl celého projektu.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE